שתף קטע נבחר

עובדי צים מאיימים לפתוח מחר בעיצומים

פרסום ראשון: עובדי חברת הספנות מאיימים להפסיק מחר בבוקר (ה') את עבודת המחשבים של צים, צעד שיביא להפסקת עבודת החברה. הסיבה: סחבת בהעברת 15 מיליון שקלים שהיו אמורים העובדים לקבל ממשרד האוצר עקב הפרטת החברה. הנהלת החברה: לא ידוע לנו על כך. האוצר: נעביר את הכסף בקרוב

עובדי חברת הספנות צים מאיימים לפתוח מחר בבוקר (ה') בעיצומים. במסגרת העיצומים, מאיימים העובדים להפסיק להפעיל את מחשבי החברה. משמעות ההחלטה היא הפסקת התיאום בין האוניות, בין האוניות למרכזי הבקרה ובין מרכזי הבקרה למוקדי השירות של לקוחות החברה, המתבצעים כולם באמצעות מחשבים. בתוך זמן קצר יביאו העיצומים  להשבתה כמעט מלאה של עבודת החברה.

 

הרקע לעיצומים הוא "מענק הפרטה" של 15 מיליון שקל, שהממשלה הבטיחה לשלם לעובדים עם הפרטת החברה לפני כשנה. כזכור, מכרה המדינה לחברה לישראל שבשליטת האחים עופר 48.5% ממניות החברה, והאחים עופר הפכו לבעלי שליטה בלעדית בצים. העובדים טוענים, שמזה 3 חודשים הם מחכים שהאוצר יממש את הבטחתו ויעביר להם את הכסף, אך הדבר אינו מתבצע.

 

ההסתדרות אישרה את החלטת איגוד קציני הים של צים לפתוח בעיצומים.

 

"כבר 3 חודשים שמייבשים אותנו, מספרים לנו סיפורים ואומרים לנו שהם עדיין ממתינים לאישור כזה ואישור אחר", אומר ל-ynet יו"ר ההסתדרות במרחב חיפה, יגאל כהן. "נמאס לנו מהדיבורים, ואנחנו רוצים שהעובדים יראו את הכסף עוד הערב, כמו שהובטח לנו. אם לא נראה את הכסף, נפתח מחר בעיצומים".

 

מהנהלת צים נמסר בתגובה: "לא ידוע לנו על כל כוונה לפתוח בעיצומים או בשביתה".  

 

ממשרד האוצר נמסר בתגובה: "לאור בקשות מיוחדות של עובדי צים, התנהל במהלך החודשים האחרונים מו"מ בין המדינה לבין העובדים באשר לאופן חלוקת תגמול ההפרטה לעובדים. מרגע שהושגה הסכמה לפני מספר שבועות, פעל משרד האוצר באופן נמרץ לתקצוב הסכום שהוסכם עליו עם העובדים. התקציב לעובדים אושר אתמול בוועדת הכספים של הכנסת, והכסף יועבר בקרוב עם השלמת הפרוצדורה".

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים