שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נתניהו: אם מורה גרוע, למי אכפת שהוא חד-הורי?
  "כשם שהורה לא יפקיד את בנו בידי רופא גרוע רק כי אותו רופא זקוק לעבודה, כך גם הורים לא יפקידו את התלמידים בידי מורים שאינם כשירים". את ההתנתקות מזהה נתניהו כ"חלום בלהות, עם לבנוניזציה של עזה"

  שרת החינוך לבנת זוכה לתמיכה בלתי מסויגת משר האוצר, בכל הקשור לפיטורי המורים. לדברי השר נתניהו, שדיבר בכנס לזכר אחיו יוני ז"ל, כשם שהורה לא יפקיד את בנו בידי רופא גרוע רק בגלל שאותו רופא זקוק לעבודה, כך גם הורים לא יפקידו את התלמידים בידי מורים שאינם כשירים.

   

  "מה אכפת לך כהורה אם יש לו עבודה או אין לו עבודה או שהוא חד-הורי?", שאל נתניהו בכנס באוניברסיטת בר-אילן, שזכה לכותרת "החברה הישראלית בעידן של תמורות". "הכי חשוב זה לפטר מורים רעים ולתגמל מורים רק על סמך הישגי התלמידים שלהם".

   

  שר האוצר ציין שרפורמת דברת עומדת על שלושה דברים עיקריים: 1. ערכים משותפים - חיזוק של היסטוריה ישראלית, יהדות, ארץ ישראל והסיבות להקמתה. 2. ערכים אוניברסליים - מקצועות כמו מתמטיקה, אנגלית, גיאומטריה ועמידה בסטנדרטים בינלאומיים. את שני הערכים האלה הגדיר נתניהו כ"ליבה". הערך השלישי - קידום ופיטור מורים, אותם לדבריו יש לבצע ביחס לאותה ליבה ולהישגי התלמידים.

   

  ח"כ יולי תמיר (עבודה) תקפה את דברי שר האוצר: "קואליציית הרשעות חסרת החמלה יוצאת לדרך. לא מפתיע שנתניהו תפס את מקומו לצד שרת החינוך לבנת. האכזריות שבאה לידי ביטוי בתוכנית הכלכלית שלו חודרת עכשיו למערכת החינוך ומרסקת אותה".

   

  פרופ' דוד צוריאל, מנהל בית-הספר לחינוך באוניברסיטת בר-אילן, התייחס בכנס הן לרפורמה בחינוך והן לתוכנית ההתנתקות - בשתיהן הוא רואה "הרעה חמורה במצבה של החברה בישראל".

   

  "אני כואב את ועדת דברת ומקווה שלא תצליח", אמר צוריאל, "אני חושש שאנו צועדים לעיוורון חסר פשרות וטמטום משווע, שהוביל לפירוק החברה הישראלית. דו"ח דברת בנוי על ערכים פרטניים וחסרי נשמה שבצידם תשלום מס שפתיים ללימודי מורשת ישראל. בדו"ח ישנם פתרונות טכנוקרטיים בלבד, שלא יחוללו שינוי של ממש במערכת החינוך". הדברים התקבלו במחיאות כפיים סוערות בקהל.

   

  ארגוני המורים הציגו היום סקר, לפיו 65.1% מהציבור סבורים שיש לפטר את השרה לבנת, 60% נותנים לה ציון "גרוע" באמינות ו-71% אומרים שיש לבטל את פיטורי המורים. השרה הגיבה בביטול: "לא סקרים מוזמנים, לא שלטי חוצות ולא השמצות ימנעו ממני ליישם את החלטת הממשלה ולהביא את השינוי החשוב כל כך למען ילדי ישראל".

   

  לבנוניזציה של עזה

   

  לצד תמיכתו בדו"ח דברת, שב נתניהו והזהיר מתוכנית ההתנתקות. "ככל שמתקדמת הנסיגה, כך מתחזקים גורמי הטרור. אנחנו עומדים בפני חלום בלהות - לבנוניזיציה של רצועת עזה והפיכת החמאס בעצם לתדפיס, ראי של חיזבאללה", כך אמר אתמול (יום ה') שר האוצר בכנס באוניברסיטת בר-אילן.

   

  בנקודה מסוימת, לאחר שפירט את משנתו הכלכלית, ביקש נתניהו לעבור לשפה האנגלית, כאשר בקהל היו גם נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר, ואחרים. אך בקהל הפצירו בו "לדבר בשפה של העניים".  


  פורסם לראשונה 26/05/2005 21:03

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עטא עוויסאת
  לתגמל לפי הישגים. נתניהו
  צילום: עטא עוויסאת
  צילום: סבסטיאן שיינר
  "רוב הציבור רוצה לפטר אותה"
  צילום: סבסטיאן שיינר
  מומלצים