שתף קטע נבחר

מפגינים ניסו לעצור את העבודות בניצנים

תושבי היישוב ניצן ואנשי ארגון "מגמה ירוקה" ניצלו את צעדת ל"ג בעומר ויצאו להפגין נגד הקמת אתר הקרוואנים למפוני גוש קטיף "ללא האישורים המתאימים". במהלך ההפגנה ניסו אנשי הארגון לעצור את העבודות ופונו בידי המשטרה. במקביל "חיבקו" התושבים את יונתן בשיא "בשל דבריו נגד הקמת האתר"

עשרות מתושבי ניצן וחברי ארגון "מגמה ירוקה" הפגינו היום (שישי) מול הטקרטורים הפועלים להקמת אתר הקרוונים בניצנים. חלק מהמפגינים אף ניסו לעצור את העבודות במקום אולם תושבי ניצן טוענים כי מדובר רק באנשי "מגמה ירוקה".

 

ההפגנה הייתה יוזמה של התושבים, שהחליטו לשלב אותה עם צעדת ל"ג בעומר המסורתית של הילדים. "אבל הודענו שלא ננקוט בשום יוזמה פיזית לעצור את הטרקטורים, גם אם לחברי 'מגמה ירוקה' היו תוכניות אחרות, אמר יאיר פרג'ון, יו"ר החברה להגנת הטבע בניצנים ותושב ניצן בעצמו.

 

הצעדה נעצרה אל מול הטרקטורים הנוהמים. תושבי ניצן עמדו והביטו בעיניים כלות בטרקטורים, ואז החליטו חברי "מגמה ירוקה" לנסות ולעצור את העבודות. "עמדנו מול הטרקטורים ופשוט עצרנו אותם. אנו בסך הכל מבקשים את האישורים והתוכניות שלהם", אומר חבר הארגון אסף שמואלי.

 

עד מהרה הגיעו למקום שוטרים שפינו את המפגינים, אולם בשלב זה חלקם הגדול כבר החל להתפנות בכוחות עצמו, "בעיקר בשל העובדה שממילא מפעילי הטרקטורים התכוונו להפסיק את העבודה להיום. אבל אנו מתכוננים למאבקים גם בשבוע הבא", הדגיש שמואלי.

 

"אני מביט בטרקטורים שעובדים ותוך כי העבודה נפוץ באזור הריח הטוב של צמח הקורנית, אבל זה הריח הטוב היחיד. אני שומע את נהמת הטרקטורים כל חיי. בעבר עסקתי בחקלאות ולא היתה טובה באוזניי מנהמת טרקטור עובד, והיום אני שומע ואין לי שום חדוות יצירה אל מול המהלך המטופש הזה", התפייט פרג'ון.

 

ואולם במקביל העניקו תושבי ניצן ואנשי הארגון "חיבוק" ליושב ראש המנהלת ההתנתקות יהונתן בשיא. "אנו באים לחזק את ידיו לאור דבריו נגד הקמת אתרי הקרוונים, והרוח הגבית שהוא נותן למאבק שלנו", אמר פרג'ון.

 

השבוע הצטרפו תושבי ניצן באופן רשמי למאבק נגד תוכניות איכלוס ניצנים כשהגישו עתירה נוספת לבג"צ, השלישית בה מטפל עורך הדין אבנר הקר. התושבים מוחים על דרך התחלת העבודות.

 

לדברי עו"ד הקר, לפני מספר ימים ניתלו בניצן מודעות אודות תחילת העבודות וצויין בהן כי יש בידי התושבים אפשרות להתנגד בתוך שישים יום. "אבל כבר אחר יומיים התחילו בעבודות ללא אישורי תכנון ובניה וללא כל הליך תכנוני", טוען עו"ד הקר.

 

הוא הסביר כי התושבים מוכנים לקלוט את המפונים, אך רק בתוך גבולות הישוב ולא באמצעות שיכונם באתר קרוונים על החולות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צפריר אביוב
איש "מגמה ירוקה" מתעמת עם שוטר בניצנים (ארכיון)
צילום: צפריר אביוב
צילום: צפריר אביוב
הפגנה נגד העבודות בניצנים (ארכיון)
צילום: צפריר אביוב
מומלצים