שתף קטע נבחר

אזור שכם: פלסטיני נתפס עם חגורת נפץ בתיקו

התיק עורר את חשדם של החיילים, שהבחינו בחוטי חשמל מבצבצים ממנו. בתוך כך נעצרו שני פלסטינים שנתפסו כשברשותם בקבוקי תבערה. בחקירתם טענו: "הם נועדו למנוע מיהודים להתפלל בהר הבית"

חיילי צה"ל, הפועלים במחסום בית איבא, הסמוך לשכם, גילו בצהריים (יום ו') חגורת נפץ, שהוטמנה בתוך תיק אותו נשא פלסטיני שניסה לחצות את המחסום. התיק עורר את חשדם של החיילים, לאחר שהבחינו בקצוות חוטי חשמל מבצבצים ממנו. 

 

סמג"ד "חרוב", יואב צוקרון, שחייליו הם אלה שגילו את חגורת הנפץ, סיפר כי "כאשר הפלסטיני הבין ש'עלינו עליו', הוא צעק בעברית, פעמיים, 'זה לא שלי, זה לא שלי'". עוד סיפר צוקרון כי התקרית אירעה בשעה 14:00 בצהריים, כאשר הפלסטיני, תושב קלקיליה, הגיע למחסום.

 

בהגיעו למחסום נתקל הפלסטיני בשני חיילים, האחד מגדוד "חרוב" ואילו השני מפלוגת המעברים של המשטרה הצבאית. הוא עורר את חשדם של החיילים, שביקשו ממנו לעצור, להרים חולצתו ולפתוח את התיק. הפלסטיני הוציא בגדים שהיו בתיק. החיילים, שלא הסתפקו בכך, קראו לו להתקרב ולפתוח את תיקו, אז הבחינו בחוטים.

 

"בשלב זה", הסביר צוקרון, "עצרנו את התנועה מכל הכיוונים והזעקנו למקום את אנשי יחידת סילוק הפצצות, שפוצצו את חגורת הנפץ בצורה מבוקרת. היו שם מטעני נפץ מחוברים לחגורה, מתג הפעלה וסוללות".

 

עוד אמר צוקרון כי "המחסומים מוכיחים את עצמם בבידול שנעשה בין האוכלוסיה הפלסטינית לבין מחבלים. הדבר מנע אסון בעורף ישראל. על-פני השטח יש רגיעה, אבל מתחת הטרור ממשיך לפעול ונמשכים הניסיונות להעביר חגורות נפץ ומטענים על-מנת לפגוע באזרחי ישראל".

 

מצה"ל נמסר כי ההערכה היא שהפלסטיני החשוד התכוון להעביר את התיק לישראל, ולבצע פיגוע המוני בשטחה. גורמים בצה"ל ציינו כי בעקבות העובדה שכמעט מדי יום ישנם ניסיונות להעביר אמצעי לחימה ומטענים, לא מתאפשרת הסרת המחסומים. הפלסטיני נלכד והועבר לחקירת כוחות הביטחון. איש לא נפגע במהלך התקרית.

 

הפעם האחרונה בה נתפסה חגורת נפץ בגזרה זו היתה בחודש דצמבר האחרון, במחסום חווארה.

 

קלנדיה: צעירים נעצרו עם בקבוקי תבערה

 

בתוך כך נעצרו שני צעירים פלסטינים, שנלכדו במחסום קלנדיה, הסמוך לרמאללה, כשברשותם שלושה בקבוקי תבערה מוכנים להפעלה. בית משפט השלום בירושלים האריך את מעצרם בארבעה ימים.

 

בחקירתם אמרו השניים כי שמעו בחדשות ש"יהודים קיצונים מתכוונים לעלות ולהתפלל בהר הבית", וכי הכינו את בקבוקי התבערה על-מנת לעצור אותם. 

 

מוקדם יותר היום הגיע פלסטיני למחסום צה"ל, סמוך למערת המכפלה כשברשותו שני סכינים. הוא נעצר והועבר לחקירת כוחות הביטחון. לא היו נפגעים באירוע. 

 

לפנות בוקר ירו פלסטינים לעבר עמדת צה"ל בהתנחלות כדים, שבצפון השומרון. גם באירוע זה איש לא נפגע ולא נגרם כל נזק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
החגורה הוטמנה בתיק (ארכיון)
צילום: דובר צה"ל
צילום: איי פי
מחסום קלנדיה (ארכיון)
צילום: איי פי
מומלצים