שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  החמאס והפתח יכוננו מנגנון לפתרון מחלוקות
  לאחר שבועות של מתיחות שיא בין החמאס לפתח, על רקע ההחלטה לקיים בחירות חוזרות בכמה מקומות שבהם ניצח החמאס בבחירות המקומיות נפגשו אמש נציגי התנועות. בפגישה שנערכה בתיווך מצרי הסכימו אנשי הפתח לדחות את הבחירות החוזרות. נציגי החמאס הודיעו מצדם שהם מחויבים לרגיעה

  תנועות החמאס והפתח הגיעו אמש (יום ו') להבנה על יצירת מנגנון משותף לפתרון המחלוקות בין הצדדים. נציגי שתי התנועות נפגשו בעזה בתיווך המשלחת הביטחונית המצרית, המבקרת במקום.

   

  מאז הבחירות המקומיות ברשות, לפני כשלושה שבועות, שוררת מתיחות רבה בין הצדדים. אנשי פתח האשימו את החמאס בזיוף התוצאות ובתי משפט ברשות הפלסטינית הורו לקיים בחירות חוזרות במספר מוקדים.

   

  החלטת בתי המשפט עוררה את זעם החמאס, שאיימה להפסיק את הרגיעה בתגובה לניסיון לגזול ממנה את ניצחונה בבחירות. פעיליה אף ירו במשך מספר ימים רקטות ומרגמות לעבר ההתנחלויות ברצועה ולעבר שדרות. המצרים מיהרו לשלוח משלחת ביטחונית שפתחה במספר פגישות עם הפלגים, בעיקר עם החמאס והפתח, בעיקר כדי להרגיע את השטח.

   

  המשלחת הצליחה לקבל מכל הארגונים התחייבות לשמירה על הרגיעה, אך לא הצליחה לשכנע את שני הצדדים להגיע להבנה בנוגע לבחירות החוזרות, שהיו סלע המחלוקת.

   

  אמש הושגה התקדמות בעניין ובפתח אמרו כי יהיו מוכנים להביא לדחיית הבחירות החוזרות, כדי להביא לשיפור האווירה בין הצדדים. הבחירות החוזרות אמורות היו להתקיים ברפיח, בעיירה בית להיא ובמחנה הפליטים אל-בורייג', בהם רשמה תנועת החמאס ניצחונות על הפתח.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  חוזרים לדבר. ארכיון
  צילום: איי פי
  צילום: רויטרס
  לאחר מתיחות
  צילום: רויטרס
  מומלצים