שתף קטע נבחר

חשד: הונו את אלביט ורפאל במאות אלפי דולרים

מנהלים בחברת SCD, העוסקת בייצור רכיבי מחשב, חשודים בהונאת החברות במאות אלפי דולרים. בתום חקירה סמויה של היחידה לחקירות בינלאומיות, עצרו הבוקר שוטרים, במבצע שכונה "צ'ורבה הרומני", שבעה בכירים בחברה לעמילות מכס ובחברת SCD החשודים במעורבות בפרשה

היחידה לחקירות בינלאומיות במשטרה עצרה שבעה מנהלי רכש ובכירים בחברת SCD לייצור מוליכים מצפון הארץ, ובכירים בחברת עמילות מכס "ממסיל לישראל", בחשד שהונו את חברות אלביט ורפאל במאות אלפי דולרים. כך הותר היום (א') לפרסום.

 

"צ'ורבה רומנית", כך כינו ביחידה את מבצע המעצרים, ביניהם מנהל רכש של המפעל , וכן חשודים נוספים המעורבים בחקירה. כן עוכבו לחקירה בעלי תפקידים נוספים במפעל ובחברת עמילות המכס. החקירה נוהלה בשיתוף מלמ"ב (מחלקה לחקירות מיוחדות של משרד הביטחון) ומחלקת החקירות של רשות המיסים.

 

מזה זמן ערכה היחידה לחקירות בינלאומיות חקירה סמויה נגד חברת SCD העוסקת בייצור רכיבי מחשב. החברה מייבאת מארה"ב לישראל רכיבים אלקטרוניים דרך חברת "ממסיל לישראל", שעוסקת בשחרור סחורה מהמכס.

 

על פי החשד, בשנים האחרונות החלו מנהלי רכש בחברה לנפח את חשבונות הציוד שמגיע לישראל באלפי אחוזים. הדבר גרם להוצאות מרובות עבור חברות אלביט ורפאל, שרכשו ממנה את הציוד. אנשי החברה, על פי החשד, גרפו לכיסם מאות אלפי דולרים.

 

עוד עלה מהחקירה, כי חברת עמילות המכס שיתפה פעולה עם SCD וכאשר הגיעו המכולות עם הציוד לישראל, שקית עם רכיבים במשקל ארבעה קילוגרם היתה הופכת לשקית עם רכיבים במשקל שלושים קילוגרם, דבר שהיה מעלה את ההוצאות של אלביט ורפאל.

 

חברת SCD נוסדה בשנת 1976 והיא בבעלות אלביט ורפאל, 50% כל חברה. החברה נמצאת בפארק לשם בגליל. היא מעסיקה 300 עובדים והמחזור השנתי שלה מוערך ב-72 מיליון דולר. 50% מהמכירות שלה היא מייצאת לאמריקה, אירופה והמזרח הרחוק. החברה מתמחה בעיקר בייצור של ותכנון של גלאי אינפרא אדום, דיודת ליזר שהנו מוליך למחצה זעיר המפיק קרינה כאשר עובר דרכו זרם חשמלי.

 

הסחורה של SCD נמכרת גם למטרות צבאיות וגם למטרות אזרחיות. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עטא עוויסאת
אילוסטרציה
צילום: עטא עוויסאת
מומלצים