שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  חשד: "מאיר" ריגלה ב"צ'מפיון מוטורס"

  עוזי מור, מנכ"ל קבוצת מאיר - יבואנית וולוו והונדה לישראל - נעצר בחשד שרכש תוכנת ריגול במחשבי צ'מפיון מוטורס, יבואנית פולקסווגן. בניהם של יעקב שחר וישראל קז, נשיאי "מאיר", אור שחר ואבנר קז, נעצרו אף הם, נחקרו, ושוחררו למעצר בית

  הותר לפרסום: משטרת ישראל עצרה לחקירה את עוזי מור, מנכ"ל קבוצת "מאיר" - יבואנית וולוו והונדה - בחשד שרכש תוכנת "סוס טרויאני" אותה החדיר עבורו איש מחשבים למחשבי חברת "צ'מפיון מוטורס", יבואנית פולקסווגן, אודי, סיאט וסקודה. היום נמסר כי אבנר קז ואור שחר, בניהם של יעקב שחר וישראל קז, נשיאי מאיר נעצרו אף הם, נחקרו, ושוחררו למעצר בית. מחר יובאו השניים, מנהלי אגף "וולוו-יגואר" ו"וולוו משאיות" בחברת "מאיר", לבית המשפט להארכת מעצרם לבקשת המשטרה.

   

   

  המעצרים הינם חלק מפרשייה רחבת היקף שנחשפת היום, לאחר שצו איסור פרסום שהוטל עליה הוסר היום (א'). בפרשה מעורבים אנשי עסקים מתחומים רבים במשק, שעל-פי החשד ריגלו באמצעות התוכנה במחשבי מתחריהם.

   

  על-פי החשד, מיכאל האפרתי, מפתח תוכנת "הסוס הטרויאני", ואישתו רותי האפרתי, ששימשה כאשת קשר, סייעו לחברות שונות לבצע ריגול במחשבי מתחריהם. זאת, על-ידי תוכנה המושתלת במחשב הקורבן ומאפשרת ל"מרגל" גישה מלאה לתוכנו. בדרך זו, מאמינים במשטרה, קיים חשד לפיו בוצע ריגול דומה מצד בכירים ב"מאיר", כנגד קבוצת "צ'מפיון מוטורס".

   

  בראיון שקיימנו לאחרונה עם אורי גלבוע, מנהל חטיבת הונדה בחברת מאיר, ושיפורסם בקרוב, סיפר לנו גלבוע על כך שהמתחרה הישירה של הונדה בישראל היא פולקסווגן. "הונדה אינה יוקרתית, אבל אנחנו בפלח העליון בכל קבוצה. לכן, כנראה שבמובנים רבים המתחרה הישירה שלנו היא פולקסווגן", אמר.

   

  עם זאת, ראוי לציין כי אורי גלבוע וחטיבת הונדה אינם מעורבים ישירות בפרשה, וכי כלל לא ידוע בעבור איזו תועלת עשו שימוש לכאורה בכירי מאיר בסוס הטרויאני שהושתל בצ'מפיון מוטורס.

   

  תגובת "צ'מפיון מוטורס": מזועזעים

   

  בתגובה לחשיפת הפרשה הגיבו בצ'מפיון מוטורס בזעזוע. "אנחנו מצטערים מאד לגלות שאנחנו כנראה בין הקורבנות בפרשה", אמר רוני אקרמן, דובר צ'מפיון מוטורס ל-ynet. "מצער עוד יותר שחברות ישראליות מגיעות למצב בו הן צריכות לנקוט באמצעים פליליים כדי להתחרות".

   

  תגובת חברת "מאיר": הכחשה נמרצת

   

  יעקב שחר וישראל קז, נשיאי "מאיר", מסרו כי הם "בטוחים מעבר לכל ספק ביושרו המקצועי והאישי יוצא הדופן של עוזי מור המשמש כמנכ"ל הקבוצה, ובטוחים בנקיון כפיו". ממאיר נמסר עוד כי אבנר קז, מנהל אגף וולוו ויגואר ואור שחר, מנהל חטיבת המשאיות זומנו לחקירה במחוז מרכז של המשטרה. השניים שתפו פעולה עם החוקרים ונשלחו לביתם. מחר יושלם הליך השחרור.

   

  בנוסף, נמסר מפי עו"ד גיורא אדרת המייצג את מר עוזי מור, מנכ"ל מאיר: "החברה והמנכ"ל פעלו כחוק וללא רבב. בחקירה נטען כי חברת 'מודיעין אזרחי' ספקה ל'מאיר' מידע שבחלקו הושג בדרכים בלתי כשרות וכי על 'מאיר' היה לדעת על כך. טענה זו הוכחשה ומוכחשת מכל וכל".

   

  "עוזי מור שיתף פעולה עם חוקריו, הסביר כי החברה עובדת עם 'מודיעין אזרחי' תקופה ארוכה של כ-10 שנים. מדובר בחברת חקירות בעלת מוניטין מהמובילות בתחומה בארץ שהתחייבה במפורש ובכתב כלפי 'מאיר', לפעול אך ורק באמצעים כשרים וחוקיים. לאנשי 'מאיר' לא היה שמץ של חשד ש'מודיעין אזרחי' פעלה באופן לא תקין".

   

  עוד מסר עו"ד אדרת, כי "כל ניסיון לטפול בדיעבד על מזמין שירותים שפעל בתום לב, חשדות פליליים בגין מעשים של נותן השירות הוא מעשה אבסורדי ונועד לכישלון".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אבי כהן
  עוזי מור, סמנכ"ל חברת מאיר
  צילום: אבי כהן
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים