שתף קטע נבחר

כללית מוכרת את מרפאת זמנהוף ההיסטורית בת"א

סניף קופת החולים התל-אביבי שהפך לסמל הוצא למכרז למכירה ושירותיו יפוצלו לשתי מרפאות חדשות. לכללית נכסים בהיקף של יותר ממיליון מ"ר והשנה תשקיע הקופה 69 מיליון שקל בבינוי בתי חולים

לאחר 75 שנה מוכרת שירותי בריאות כללית את מרפאת זמנהוף המיתולוגית בתל אביב, שהפכה ברבות השנים לסמל ל"תרבות קופות החולים הישראלית".

 

הנכס, ששטחו 4,700 מ"ר, נמצא במרכז תל אביב לא הרחק מדיזנגוף סנטר ובאזור יש בעיות חניה חמורות. במתחם מרפאות בתחומים שונים, מכון רנטגן וגם מוקד לנפגעי תאונות. 

 

בכללית מתכננים לפצל את שירותי המרפאה לשתי מרפאות חדשות שימוקמו באזורים בעלי נגישות גבוהה יותר לתחבורה ציבורית ולחניה. בימים אלה פועלת הכללית לאיתור הנכסים החדשים.

 

לדברי מנכ"ל שירותי בריאות כללית, זאב וורמברנד, "מרפאת זמנהוף היא מרפאה ותיקה ששירתה רבים מתושבי תל אביב והסביבה, אך לצערנו כיום לא ניתן לתת בה את השירות בסטנדרטים שאנו שואפים ועל כן החלטנו שיש לפצל את המרפאה ולהעבירה למבנים חדשים ונגישים יותר".

 

היקף נכסים בממיליון מ"ר

 

וורמברנד אמר את הדברים במפגש עיתונאים בו חשף, לראשונה, את פעילות הנדל"ן של שירותי בריאות כללית. מהנתונים עולה, כי הארגון מנהל נכסים של יותר ממיליון מ"ר בנוי, מתוכם 653 אלף מ"ר בבתי החולים, 390 אלף מ"ר בנכסים קבועים במחוזות ועוד 90 אלף מ"ר של נכסים שכורים במחוזות ברחבי הארץ. מדובר בפריסת נכסים מהגדולות בארץ.

 

הכללית היא הגוף הציבורי הגדול ביותר במשק עם מחזור של 17 מיליארד שקל, 3.8 מיליון לקוחות וכ-32 אלף עובדים.

 

"אנו בוחנים באופן מתמיד את הכדאיות של בעלות על נכסים אל מול שכירתם, כאשר החלופה נבחרת לאחר בחינה של היוון דמי השכירות, לעומת עלות אשראי לרכישת הנכס. בנוסף אנו בוחנים באופן מתמיד את האפשרות להשבחת נכסים לטובת שיפור השירות", אמר ורמברנד.

 

בתכנון: שלושה פרויקטים נוספים

 

בימים אלה מתמקדת הכללית בשלושה פרויקטים מרכזיים של השבחת קרקע ובניית נכסים: מכירת חניון ההנהלה הראשית ברחוב רמז (פינת ארלוזורוב) בתל אביב, בניית מרפאת מומחים ברמת אביב ג' (מול מרכז שוסטר), ובנייה במתחם מנהל אספקה ליד מתחם תנובה, בצומת דרך בגין ודרך נמיר. כמו כן, הכללית תשקיע השנה 69 מיליון דולר בבינוי בבתי החולים.

 

הכללית צפויה לעשות שימוש מהכנסות שתצבור ממכירת חניון ההנהלה אותו השביחה על ידי הוספת 9,500 מ"ר שטח עיקרי, כך שניתן יהיה לבנות במקום מגדל בן 31 קומות (120 יחידות דיור) ו-7 מרתפי חניה.

 בפרויקט זה צופה הכללית הכנסה של כ-15 מיליון דולר, בהם תשתמש לבניית מרפאה מומחים חדשה ברמת אביב ג'. זאת, לאחר שהקרקע הושבחה והתאפשרה בניית שטח עיקרי של 3,600 מ"ר ועוד חניה תת קרקעית בהשקעה צפויה של 10 מיליון דולר בבינוי בלבד.

 

במקביל, מתקדמת התוכנית לבניית מגדלים בשטח בנוי של כ-56 אלף מ"ר במתחם מנהל האספקה, בו צפויה עסקת קומבינציה בה תקבל הכללית לשימושיה כ-24 אלף מ"ר. אופן ניצולם נבחן ועל הפרק עומדות מספר אופציות להעברת משרדים ומרפאות שונות מהאזור. שווי העסקה בפרויקט הוא כ-45 מיליון דולר.

 

בנוסף, מתעתדת הכללית לבצע השנה פעולות נוספות בתחום הנדל"ן: 14 עסקאות שכירות חדשות הכוללות שטח של 6,000 מ"ר בעלות שנתית של 1.07 מיליון דולר ו-125 פרויקטים של בינוי, שיפוץ והשבחה של נכסים בקהילה בעלות כוללת של 18 מיליון דולר. כמו כן, עתידים להתבצע השנה 30 פרויקטים של בינוי בבתי החולים של הכללית בעלות כוללת של 46 מיליון דולר וכן 100 פרויקטים של שיפוץ בבתי החולים בעלות של 23 מיליון דולר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר מאיר
זאב וורמברנד, מנכ"ל שירותי בריאות כללית
צילום: עופר מאיר
מומלצים