שתף קטע נבחר

בניגוד להבטחות: עוד אין חופשי-חודשי מכל קווי הרכבת

"בכוונת שר התחבורה לפעול ליישום ההחלטה ולהחיל חופשי-חודשי מכל קווי הרכבת", הבטיחו לנו מלשכתו של מאיר שטרית לפני חודשיים. מאז לא קרה דבר

לפני כחודשיים הבטיח שר התחבורה, מאיר שטרית, כי מה-1 באפריל יהיה כרטיס חופשי-חודשי מכל קווי הרכבת, גם הבינעירוניים.  בהודעה לתקשורת ששלח במרץ האחרון משרד התחבורה, צוטט שטרית: "עם הנהגת הכרטיס החופשי-חודשי החדש ניתן יהיה לנסוע באמצעות כרטיס חופשי חודשי בכל קווי הרכבת".

אלא שברור אז העלה כי כל קווי הרכבת הבינעירוניים הם בעצם הקווים מהערים הגדולות בלבד: תל אביב, חיפה, ירושלים ובאר שבע. 

 

בעקבות זאת, התבררה שמחתם של נוסעים קבועים מקווים שונים לא פרבריים שאינם מעיר גדולה לעיר גדולה, כמוקדמת. כך למשל נוסעים ברכבת מקרית גת לתל אביב משלמים כיום יותר מהנוסעים מבאר שבע לתל אביב, ונוסעים קבועים בקו הרצליה-לב המפרץ, למשל, נאלצים להמשיך לקנות כרטיסיות. 

 

 

בתחילת אפריל ניסינו לברר את העניין עם משרד התחבורה. שאלנו כיצד קרה שהבטחות השר לא מתקיימות בפועל. התשובה שקיבלנו היתה מעורפלת: "שר התחבורה הנחה את אנשי המקצוע במשרדו להחיל את כרטיסי החופשי חודשי ברכבת על כל הקווים הבינעירוניים, ובכוונתו לפעול ליישום ההחלטה".

 

מאז לא קרה דבר, ועדיין לא ניתן לרכוש כרטיסי חופשי-חודשי בכל הקווים.  התקשרנו שוב לדובר השר, כדי לברר היכן הדבר עומד. תשובה עדיין לא התקבלה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים