שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  לא יהיו מירוצים בשבת?

  חשבתם שהעסק כבר גמור, וכל שנותר הוא הצבעה "לשם הפרוטוקול"? טעיתם. חוק הספורט המוטורי המתקדם לקראת אישור, חווה היום את טעמה של פוליטיקה. למשל, ניסיון לאסור מירוצים בשבת

  אחרי אישור בקריאה ראשונה, נדמה שחוק הספורט המוטורי תקוע בוועדת הכלכלה. חברי הכנסת מתקשים להסכים על סעיפים שונים בחוק, החברים הדתיים מעוניינים באיסור קיום אירועים ספורט מוטוי בשבת, וגם נציגי ועדי הנהגים אינם בטוחים כיצד צריכים העניינים להתנהל. כך עלה היום, בעת דיון בוועדת הכלכלה שעסקה בהכנת חוק הנהיגה הספורטיבית לאישור קריאה שנייה ושלישית.

   

  במהלך הדיון הביעו חברי הכנסת חשש מופגן כי חוק הספורט המוטורי יהפוך תוך זמן קצר קרקע פוריה למינויים פוליטיים רבים. כך לפחות אמר היום ח"כ אמנון כהן, יו"ר הוועדה. במילותיו הוא: "לא אתן יד להצעת חוק הנהיגה הספורטיבית, כל עוד תאפשר זו מנויים פוליטיים". לדברי כהן, יש לקבוע כי לוועדה המייעצת לרשות העתידית, ימונו רק נציגים בעלי מומחיות וניסיון בתחום.

   

  ההצעה הפכה בעייתית גם עבור ח"כ דוד טל, שאמר כי יש בה ליקויים רבים. כך גם ח"כ משה גפני, שכינה אותה "פרצה קוראת לגנב... יש למנוע מראש דו"חות מבקר מדינה על מנויים בלתי כשרים". בהודעה לעיתונות של וועדת הכלכלה לא צוין מדוע מצא גפני צורך להזכיר זאת למפרע.

   

  גם ח"כ אליעזר (צ'יטה) כהן, מתומכי ויוזמי השינויים המוצעים, אמר כי יש להגדיר במפורש מה יהיו המבנה הארגוני של הרשות לנהיגה ספורטיבית, סמכויותיה, ועל-פי אלו כללים תעבוד. עניינין שאמורים היו להסתיים זה מכבר. וכדי להחריף את הבעיה עוד יותר, הודו נציגי ארגוני הנהגים כי אינם מסכימים על הדרך בה מתנהלים הדברים, כאשר כל צד בעניין "מושך" לכיוון אחר.

   

  ומה אמר ח"כ אהוד רצאבי, מיוזמי החוק המקורי? "הצעת החוק הממשלתית מסורבלת וקשה ליישום, אך אני מרגיש שחייבים לאמץ אותה מסיבה אחת ויחידה. צריך להפסיק את הדיונים שנמשכים ארבע שנים. לכן אתנגד נמרצות לסעיף הקובע שהחוק יכנס לתוקף, רק שנתיים מיום פרסומו. אני גם טוען כי צריך לאפשר ספורט מוטורי בכל ימות השבוע, בדומה לענפי ספורט אחרים. צריך לאמץ את מה שקורה בחו"ל, ולא להמציא את הגלגל מחדש".

   

  לסיכום הדיון, אמר יו"ר הוועדה, ח"כ כהן, כי הוא מבקש מכל הגורמים בעלי העניין בחוק להעביר שוב את הסתיגויותיהם והשגותיהם למשרד המשפטים, לקראת הדיון הבא. אנחנו ממתינים.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אתר הכנסת
  ח"כ אמנון כהן, יו"ר ועדת הכלכלה
  צילום: אתר הכנסת
  צילום: אתר הכנסת
  ח"כ אהוד רצאבי
  צילום: אתר הכנסת
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים