שתף קטע נבחר

מנכ"ל בזק בינ"ל נחקר באזהרה על 'הסוס הטרויאני'

פרשת הסוס הטרויאני מסתעפת: חוקרי המשטרה פשטו היום על משרדי בזק בינלאומי, ועיכבו לחקירה שתי בכירות. מאוחר יותר נחקר מנכ"ל החברה, אבי גבאי. עוד נחקרים באזהרה: איתן שירון, בכיר בחברת ההייטק "אמדוקס", ומנכ"ל חברת המים "תמי 4". מנכ"ל "הום סנטר" מסר עדות. ובצד הקורבנות: מנכ"ל יצרנית הסיגריות "דובק" התייצב במשטרה עם דיסק מחשב, אותו קיבל מגרמניה. בימים הקרובים יעברו במשטרה לחקור חברות בתחום הביטוח

זה היה רק קצה הקרחון: במפלג ההונאה של משטרת מחוז תל-אביב נמשך מצעד הקורבנות והנחקרים בפרשת "הסוס הטרויאני".  אחר הצהריים (יום ג') פשטו שוטרי מפלג ההונאה על משרדי "בזק בינלאומי", ועיכבו לחקירה שתי מנהלות בכירות - סמנכ"לית לשיווק ועובדת מחקר אסטרטגי.

 

בערב, נחקר באזהרה מנכ"ל בזק בינלאומי, אבי גבאי. המשטרה חושדת ש"בזק בינ"ל" ריגלה אחרי חברת "קווי זהב" המתחרה. לאחר החקירה, הוא שוחרר למעצר בית בן 5 ימים. מחברת "בזק בינ"ל" נמסר כי "לחברה אין מה להסתיר והיא תשתף פעולה עם המשטרה, ככל שיידרש. בזק בינלאומי היא חברה שומרת חוק, ואנו בטוחים כי אף עובד בחברה לא עבר על החוק".  

 

בימים הקרובים יעברו חוקרי המשטרה לבדוק ריגול תעשייתי בתחום הביטוח.

 

סיקור מיוחד ב-ynet: העדכונים, הפרשנויות ואיך נלחמים בתולעת

 

בצהריים הגיע למשטרה למסור עדות איתן שירון, ראש מערך אבטחת מידע בחברת ההייטק "אמדוקס". עדותו הפכה לחקירה באזהרה. לפי החשד,

הסוס הטרויאני - תמונת מצב מעודכנת
קורבנות מזמינים
צ'מפיון מוטורס ה.חברה לרכב ומשאיות
HOT YES
ראובני-פרידן סלקום
רני רהב סלקום ופלאפון
צילומעתיק המפעיל
גסטטנר המפעיל
מי עדן תמי 4
געשים מוצרי מים תמי 4
גלובס אמדוקס
אייס קנה ובנה הום סנטר
טמבור אוניברקול
קווי זהב בזק בינלאומי
מלם מערכות אין מזמין
שלמור-אבנון-עמיחי אין מזמין
שטראוס-עלית אין מזמין
IMC מיקרוגל אין מזמין
דובק אין מזמין
סטימצקי אין מזמין
שקם אלקטריק אין מזמין
תויג פלסט אין מזמין
מלם אבטחה אין מזמין

ריגלה החברה במשרדי העיתון גלובס, בניסיון להשיג מידע מאחת העיתונאיות. מאוחר יותר הוא שוחרר למעצר בית.

 

גם מנכ"ל "הום סנטר", אהרון מידן, הגיע למסור עדות בפרשה. חברה זו חשודה שהשיגה מידע בדרך לא חוקית מהמתחרה "אייס קנה ובנה".

 

מוקדם יותר הבוקר הגיע מנכ"ל תמי 4, דני טרגן, לחקירה במשרדי מפלג ההונאה בתל-אביב, בחשד שהזמין מידע אודות מתחריו באמצעות חוקרים פרטיים. חוקרי המשטרה ביקשו לחקור אותו כבר ביום שישי, אולם אז לא היה בארץ.

 

הבוקר התייצב במשרדי המפלג גם מנכ"ל יצרנית הסיגריות "דובק", אריה זייף, ועמו איש המחשבים של החברה וכונן המחשב. זייף הציג מעטפה ואמר, "זה הדיסק שככל הנראה דרכו הוחדר 'הסוס הטרויאני' למחשב שלנו".

 

חוקרי המשטרה, סיפר זייף לעיתונאים, יצרו קשר עם החברה. "מיד התייצבנו עם המחשב והדיסק החשוד. זה כל כך מתוחכם שקשה להאמין שדבר כזה קיים. המחשב חשוף לחלוטין, זה כמו הילד ההולנדי - תסגור אצבע אחת וכל הסכר מתפרץ".

 

זייף סיפר כיצד התגלגלה הפרשה, מבחינתו: "לפני שלושה חודשים קיבלתי מגרמניה דיסק מחשב ועליו היה כתוב, 'פרטים עבור אריה זייף, דובק'. לא הכנסתי אותו למחשב, אולם שמרתי את הדיסק והיום הבאתי אותו לחוקרים".

 

בינתיים, גם רשימת קורבנות הפרשה מסתעפת. לפי החשד, רשת החנויות והוצאת הספרים "סטימצקי" נפלה אף היא קורבן ל"סוס". החוקרים יצאו למשרדיהם, כדי לבדוק את המחשבים.

 

למפלג ההונאה הגיע היום אחר הצהריים יחד עם מחשבו האישי גם אבי ששון, מנכ"ל "געשים מוצרי מים". לפני יומיים היו החוקרים במשרדו, וביקשו ממנו להגיע לתחנת המשטרה, כדי לבדוק אם גם הם נפלו קורבן לריגול המחשבים.

 

הבוקר יצא צוות חוקרים גם למשרדי "גסטטנר ציוד מחשבים ומכונות דפוס", שעל פי החשד נפלו קורבן לריגול התעשייתי. החוקרים גם יצאו

למל"ם אבטחה ולחברת "פרטנר", שם ימשיכו בחקירתם ויבדקו האם יש עוד "סוסים טרויאנים" במחשבים.

 

החוקרים גם בודקים את חברת הצבעים "אוניברקול-נירלט", שעל פי החשד חיפשה חומר באופן עקיף מחברת "טמבור". מנכ"ל וסמנכ"ל בחברה עוכבו לחקירה, ושוחררו למעצר בית.


פורסם לראשונה 31/05/2005 10:01

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
הבכירות בבזק בינ"ל מגיעות לחקירה
צילום: אבי כהן
צילום: אבי כהן
שירון. נחקר באזהרה
צילום: אבי כהן
צילום: אבי כהן
נחקר. טרגן
צילום: אבי כהן
צילום: אבי כהן
כמו הילד ההולנדי. זייף
צילום: אבי כהן
צילום: אבי כהן
מידן. מסר עדות
צילום: אבי כהן
צילום: אבי כהן
המחשבים המוחרמים
צילום: אבי כהן
מומלצים