שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  יחסי מין בהריון: איך עושים את זה?

  את, הוא והבטן – זה אפשרי וזה אפילו מהנה • אל תשכנעי את עצמך שאת שמנה ולא מושכת • הבטן הגדולה והשדיים התפוחים שלך יכולים דווקא להלהיב את בן הזוג • השינויים שעוברים על גופך במהלך ההריון משנים את ההנאה מסקס, אבל הרבה פעמים בהחלט לטובה

  הריון יכול לשנות את החשק להרבה מההנאות הקטנות של החיים – החל ממה שתאכלו בארוחת הערב וכלה במה שתעשו אחר כך במיטה. דבר אחד בטוח: במהלך ההריון התחושות לגבי הסקס משתנות.

   

  אצל נשים רבות ובני זוגן השינויים בחיי המין מרגשים. חלק מהנשים מתגרות ביתר קלות, הן מגיעות לאורגזמה מהנה יותר מהר יותר ובתדירות גבוהה יותר. גברים רבים מוצאים שבנות זוגם ההרות סקסיות מתמיד. אבל בעוד שאצל חלק מהזוגות בתקופת ההריון הארוטיקה מגיעה לשיא של כל הזמנים, אצל אחרים יש ירידה בתשוקה ובסיפוק המיני. רוב הזוגות מדווחים הן על עליות והן על מורדות בתקופת ההריון. ולמרבה המזל, כל התחושות האלה נורמליות.

   

  שינויים בחשק

   

  נשים רבות סובלות בחודשים הראשונים מעייפות ומבחילות וחוששות מהפלה. הסקס הופך למחויבות, שלא לומר למטלה, לא נעימה. בשליש השני, שמכונה גם ירח הדבש של ההריון, התנודות ההורמונליות מתאזנות. העייפות והבחילות פוחתות בדרך כלל, והסיכוי הסטטיסטי להפלה יורד.

   

  בתקופה הזו אצל נשים רבות יש עלייה בתשוקה המינית. הרגישות המוגברת באיברי המין שלהן מענגת, והן מגלות התלהבות גדולה מסקס בתקופה הזו יותר מבכל תקופה אחרת בחייהן. זה לא נדיר שגברים רבים נהנים מהתחושות הארוטיות של בנות זוגם ומהליבידו המשתולל ומרגישים שהסקס שנמנע מהם בחודשים הקודמים היה שווה את ההמתנה.

   

  החודשים האחרונים: אל תהיו מופתעים אם בחודשים האחרונים להריון נשים מרגישות גדולות מדי, מגושמות מדי או עסוקות מדי בלידה הצפויה מכדי ליהנות מסקס, ואפילו אם הגוף רוצה, הוא מגושם.

   

  שינויים פיזיולוגיים

   

  במהלך ההריון השדיים מתמלאים והפטמות גדלות והופכות לרגישות יותר. במהלך קיום יחסי מין הדם שזורם לשדיים מגדיל אותם עוד יותר. המראה החושני הזה יכול לגרות את בני הזוג. אצל האישה זה יכול לגרום מצד אחד לתחושה לא נוחה, ומצד שני לתחושה מעוררת, בהתאם לשלב של ההריון.

   

  גם השינויים בתעלת הנרתיק, שמכינים אותה למעבר התינוק, גורמים לתחושה שונה במהלך קיום יחסי מין. זרימת הדם המוגברת לשרירים ולדפנות הנרתיק גורמת לתחושת מלאות. עבור חלק מהנשים (ובני זוגן) השינוי הזה יכול להעצים את ההנאה. עבור אחרות התחושה לא נוחה.

   

  במהלך ההריון יש התגברות של ההפרשות מהנרתיק, וריחן משתנה. העלייה הטבעית בסיכוך של הנרתיק בהריון עשויה להיות ברכה לנשים שבעבר חוו יובש בעת החדירה. אצל אחרות זהו עוד מטרד, שבקרוב יעבור.

   

  כתוצאה מזרימת הדם המוגברת לצוואר הרחם נשים מבחינות לעיתים בדימומים קלים אחרי יחסי מין. הימנעות מחדירה עמוקה במהלך יחסי המין יכולה להפחית את התופעה הלא מזיקה – אם כי מפחידה – הזו. אם דימום שמתרחש במהלך יחסי מין מדאיג אותך, רופא הנשים יוכל לבדוק כדי לברר את מקור הדימום; האם הוא מגיע מהרחם (ואז עלול להוות סיבה לדאגה) או שהוא לא מזיק ונגרם מכלי הדם הגדושים שמרפדים את הנרתיק וצוואר הרחם.

   

  שינויים בתקשורת

   

  זוגות רבים מגלים ששפת האהבה שלהם משתנה במהלך ההריון, ולכן במיוחד בתקופה הזו חשוב לבני הזוג לבדוק מה מסב עונג ומה גורם לכאב ולחוסר נוחות. ייתכן שיהיו ימים או לילות שבהם הרגישות הגבוהה בשדיים ובנרתיק תעצים את ההנאה במהלך המשחק המקדים.

   

  בפעמים אחרות רגישות היתר באיברי המין תוציא מחוץ לתחום דברים מוכרים כמו ליטופים של הדגדגן והשדיים. כדי להעצים את ההנאה ולהימנע ממגע לא נעים חשוב לשתף את בני הזוג במה שעושה טוב ומה לא.

   

  טיפים לסקס טוב יותר

   

  • חשבי גדול: חשבי מה את מקבלת ולא מה את מפסידה. העגלגלות שלך מספקת לבן הזוג יותר שטח מגע. בכל פעם שאת נסוגה למצב רוח שלילי, התקשרי לחברה שהיתה שם ובקשי ממנה להוציא אותך מזה. עמדי מול מראה וחבקי את הגירסה החדשה של עצמך. התגאי בגוף ה"חדש" שלך, תני לו את הכבוד שמגיע לו.

   

  • חשבי סקסי: רק בגלל שהגוף שלך גדל זה לא אומר שאת לא צריכה להיראות במיטבך. פרגני לעצמך תספורת חדשה, שני את האיפור, קני כותונת לילה חדשה שמגלה את מה שמלבב ומושך. זה עשוי להלהיב את בן הזוג ולהמריץ את הדימוי הסקסי שלך.

   

  • היי סקסית: חוקרים הראו שהתנהגות יכולה להשפיע על הרגשות. אפילו חיוך מעושה גורם למוח לשחרר אותם כימיקלים שהוא היה משחרר במצב של שמחה אמיתית. אם תתנהגי בצורה סקסית, את עשויה להפתיע ולהרגיש סקסית!

   

  • דברו סקס: דברו על הרגשות שלכם. ספרי לבן הזוג שלך כיצד ההריון משפיע על המיניות שלך; ובן הזוג יספר כיצד הוא חש לגבי המראה החדש שלך. רק ודאי שהוא לא מפרש את חוסר העניין שלך בסקס כחוסר עניין בו ואל תניחי שהחשש שלו לגעת בך הוא מחוסר עניין.

   

  • שתפי אותו: שתפי את בן זוגך במה שחדש ומרגש. היי גאה ואל תחביאי את ציוני הדרך של גופך: הפטמות המתכהות, הבטן המתעגלת. שכבו יחד ערומים והרגישו את תנועות התינוק. בן הזוג שלך ייהנה מהנוף החדש. זה יכול להיות נחמד אם תצלמו את גופך בכל חודש ככל שההריון מתקדם.

   

  • הימנעי מהרגשת חובה: אל תתני לבן הזוג שלך להרגיש שאת תמיד 'עושה לו טובה', אפילו אם לפעמים זה נכון.

   

  כללים לסקס בטוח יותר

   

  בספרם "מיניות, אהבה והריון" (מודן) ממליצים ד"ר רות וסטהיימר וד"ר עמוס גרינבוים על כללי הזהירות הבאים:

   

  • מין אוראלי: ככל שההריון מתקדם, זוגות רבים בוחרים לעסוק בפעילויות שלא כרוכות בחדירה לנרתיק. מין אוראלי הוא חלופה שיכולה להעניק עונג וביטחון מירביים. יחד עם זאת, נשיפת אוויר בכוח אל נרתיק האישה עלולה לגרום לתסחיף בגלל כלי הדם המורחבים, והדבר עלול אף להסתיים במוות. לעולם אין לנשוף אוויר אל הנרתיק בעת ההריון.

   

  • מין בטוח: אם אתם בקבוצת סיכון ולא מודעים לכך שלקיתם במחלה שמועברת במגע מיני, או שאתם לא מונוגמיים ויש אפשרות שבמהלך ההריון תידבקו בזיהומים מבני זוג אחרים,השימוש בקונדום הוא חיוני לבריאות התינוק.

   

  • מין חשמלי: מומלץ להימנע משימוש פנימי בוויברטורים, משום שהשינויים שמתחוללים בנרתיק בהריון מגבירים את הסיכון לפציעה.

   

  • מין אנאלי: אחרי החדירה לפי הטבעת יש לשטוף היטב את הפין בסבון לפני החדירה לנרתיק כדי למנוע זיהום. אם חיידקים מזיקים יועברו לנרתיק, הם עלולים להזיק לעובר ולאם. ליתר זהירות מומלץ להשתמש בקונדום למין אנאלי.

   

  • מין רגוע: זוגות שאוהבים להוציא אנרגיה רבה במין צריכים בזמן ההריון להיות זהירים. כך, למשל, בהריון עולה הסיכוי לפגיעה במפרקים, בגלל ההורמונים שמרככים את רקמת החיבור בשלד. מין נמרץ עלול גם להעלות את טמפרטורת הגוף, ולכן מומלץ להדליק מזגן, לסלק שמיכות, להתפשט לחלוטין ולשתות הרבה מים לפני ובמהלך ההתעלסות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בשליש השני - עלייה בחשק
  צילום: סי די בנק
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים