שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  משבר דיפלומטי: כיכר ע"ש ערפאת באל-סלבדור
  בתגובה לקריאת הכיכר על שם יו"ר הרשות לשעבר, החליטה ישראל לעכב את חזרת השגריר לבירה, סן-סלבדור. לפני כשנה נחנכה בעיר כיכר ובה מצוירת מפת ישראל ועליה הכיתוב "פלסטין"

  לפני כשבוע חנכה עיריית סן-סלבדור, בירת אל-סלבדור, כיכר לזכרו של לא אחר מאשר יושב ראש הרשות הפלסטינית המנוח, יאסר ערפאת. זאת, ביוזמת מפלגת האופוזיציה הרדיקלית. בתגובה החליט משרד החוץ לעכב את חזרתו של שגריר ישראל לבירה.

   

  השגרירות הישראלית ניסתה למנוע את חניכת הכיכר מאז נודע דבר היוזמה. זאת, בטענה שמדובר בהנצחת זכרו של סמל טרור, וכי המסר של בניית כיכר שכזו סותר את אופי היחסים הידידותיים בין ישראל לאל-סלבדור. 

   

  אנשי השגרירות פנו למשרד החוץ המקומי וביקשו למנוע את חנוכת הכיכר. בתגובה נענו כי אכן אין במסכות העירייה להקדיש את הכיכר לזכרו של ערפאת, אך בפועל דבר לא נעשה.

   

  מנהל מחלקת אמריקה המרכזית במשרד החוץ, יוסי לבנה, הסביר ל-ynet: "מדובר באדם שהמורשת שלו, בכל הקשור לתהליך השלום באזור, היא כל-כך שלילית, שבשום מקום אחר בעולם איש לא טרח להנציח את זכרו ודווקא פה החליטו להעלות את זכרו על נס".

   

  לדבריו, "כל העולם יודע היטב מה היה חלקו באלימות שאפיינה את אזורנו. הנצחת זכרו מעוררת תמיהה ועומדת בניגוד ליחסים הלבביים ששוררים בין המדינות".

   

  אין זו הפעם הראשונה בה מתרחש באל-סלבדור אירוע מעין זה. לפני כשנה הוקמה במקום כיכר אחרת, בשם "פלסטין", ועליה מפת ישראל שעליה הכתובת "פלסטין". "אנו מקווים שיינקטו הצעדים הדרושים על-מנת לתקן את המצב", הבהיר לבנה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אל-סלבדור
  צילום: איי פי
  עכשיו הכיכר? פסל בברזיל
  צילום: איי פי
  מומלצים