שתף קטע נבחר

הדירקטורים בבזק: סבן, ארקין, חנוך ברקת ואלון שלו

מנחם ענבר, שכיהן בעבר כמנכל קבוצת זאבי, מועמד גם הוא לדירקטוריון. ההצבעה על זהותם של הדירקטורים החדשים- ב-22 ביוני

השינויים בבזק, בעקבות ההפרטה, מתחילים. אומנם מניות השליטה טרם עברו למשקיעים החדשים - קרן אייפקס, חיים סבן ומורי ארקין, אך האחרונים כבר מעמידים את עצמם למשרות דירקטורים בחברה.

 

 

ב-22 ביוני יצטרך דירקטוריון בזק להכריע על מינוי 7 דירקטורים חדשים. המועמדים הם: חיים סבן, אדם צ'סנוף, פנחס בוכריס, חנוך ברקת, אלון שלו, מורי ארקין ומנחם ענבר. אם יתמנו, תדחוק רשימת המכובדים הזאת את הדירקטורים שמונו בזמנו מטעם המדינה.

 

קבוצת סבן צפויה למנות את חיים סבן עצמו (אזרח ישראלי), יחד עם נשיא קבוצת סבן (אף הוא בעל אזרחות ישראלית) אדם צ'סנוף.

 

מקבוצת אייפקס ימונו מנהל השלוחה הישראלית של קרן ההשקעות, חנוך ברקת, שותף בקרן ומפקד יחידת 8200 לשעבר; פנחס בוכריס, היועץ לקבוצה בהליך הרכישה; ועורך ידיעות אחרונות לשעבר, אילון שלו.

 

גם השותף הישראלי של הרוכשים, בעל השליטה לשעבר בחברת אגיס, מורי ארקין, יקבל שני מינויים בדירקטוריון - הוא עצמו, ומנחם ענבר.

 

ענבר היה מנכ"ל לאומי ושות', ותיווך בעיסקת מכירת אגיס לפריגו. לענבר יש היסטוריה עם בזק - הוא סיים במאי 2000 כהונה של 9 חודשים בלבד כמנכ"ל קבוצת זאבי. מדובר באותה קבוצה שרכשה כ-17% ממניות בזק, הנמצאות כיום בכינוס. עם פרישתו מקבוצת זאבי אמר ענבר כי בכוונתו להוביל משקיעים זרים להשקעות בתחומי הסלולר והאינטרנט.

 

 

 

מניות השליטה בבזק (30%) צפויות לעבור לרשות קבוצת אייפקס-סבן כבר בשבועות הקרובים. אייפקס-סבן זכו בהליך המכרז שהתקיים בינם לבין קבוצת בני אלג'ם ב-9 במאי - וצפויים לשלם כ-4.2 מיליארד שקל עבור גרעין השליטה בקבוצת התקשורת. רכישת השליטה בבזק תקנה למשקיעים שליטה גם בפלאפון, חברת הלוויין יס ובזק בינלאומי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
חיים סבן: יהפןך לדירקטור בבזק
צילום: איי אף פי
מומלצים