שתף קטע נבחר

האם האחים של קצב ביקשו "שדרוגים" בברלין?

אחיו של הנשיא התלוו לביקורו הממלכתי בברלין ולא הפסיקו להציג דרישות, מדווח "ידיעות אחרונות". חדר המלון שלהם שודרג ללא תשלום, והם זכו לרכב ולנהג צמוד. בלשכת הנשיא מכחישים. ליאור קצב: שילמנו על הכל מכיסנו

שני אחיו של נשיא המדינה, משה קצב, ליאור ויורם, שהגיעו באופן עצמאי לברלין, צורפו לפמליה הרשמית כמלווים וזכו לתנאים ולהטבות מיוחדים לאחר שהציגו עצמם כאחיו של הנשיא הישראלי. כך מפרסם הבוקר (יום ד') "ידיעות אחרונות".

 

נשיא המדינה, צפוי לסיים היום את ביקורו הממלכתי בגרמניה, ונראה כי לא היה בן המשפחה היחיד שזכה לכבוד רב מצד המארחים.

 

ביום שישי האחרון, שלושה ימים לפני הגעת הנשיא, נחת ליאור קצב בעיר הבירה הגרמנית. הוא ניגש למלון "אינטרקונטיננטל", הציג את עצמו כאחיו של הנשיא והבהיר להנהלת המלון כי הוא ואחיו יורם, שהגיע ביום שני, מתלווים למשלחת הנשיאותית ומצפים ליחס מיוחד – בכלל זה חדר בקומת היוקרה של המלון, סמוך לאחיהם הנשיא.

צילום: איי אף פי

 

מלון "אינטרקונטיננטל" נחשב לאחד המלונות המפוארים בברלין. בעונה הנוכחית עולה חדר במלון בין 200 ל-250 יורו ללילה.

 

בשל אמצעי הביטחון הקפדניים ביותר שהונהגו סביב ביקורו של הנשיא מיהרה הנהלת המלון לפנות למארגני הביקור, הגרמנים והישראלים, והתריעה בפניהם על האורחים הלא צפויים: שני האחים וגם ידיד של המשפחה ובנו – חייל צה"ל, שקיבל חופשה מיוחדת מהצבא כדי שיוכל לראות את הנשיא נואם בפרלמנט הגרמני.

 

דרישות האחים קצב לשדרוג שהותם במלון נדחו תחילה על ידי המארגנים, אולם במהלך הביקור הממלכתי הועברו האחים בעקבות לחץ מלשכת קצב להתגורר בקומת הנשיא. למרות שמדובר בחדרים מפוארים ביותר, האחים לא נדרשו לשלם עבור השדרוג. בנוסף הועמדו לרשותם רכב ונהג צמודים, ללא תשלום.

 

עם תחילת הביקור הנשיאותי ביום שני הופעל על המארחים הגרמנים לחץ לכלול את האחים קצב בפמליית הנשיא. גורם גרמני אישר בפני "ידיעות אחרונות" כי בין היתר הועלתה הבקשה להעניק לאחים תגי זיהוי של עיתונאים. בסופו של דבר הבקשה נדחתה מסיבות ביטחוניות, והאחים ומלוויהם קיבלו תגי מנהלה שאפשרו להם להצטרף לפמליה ולנוע בחופשיות בקומת מגוריו של הנשיא.

 

וכך, מצוידים באישורים המתאימים, הצטרפו האחים למרבית האירועים הפומביים בתוכנית הביקור של הנשיא.

 

אין זו הפעם הראשונה שליאור קצב מתלווה לאחיו הנשיא במסעותיו בחו"ל. ידוע גם כי הנשיא קצב מקפיד לחסוך בהוצאות נסיעותיו ברחבי העולם. בהוראתו חולק כל זוג חברים בפמליה הנשיאותית חדר אחד.

 

אחיו של הנשיא הבהירו ל"ידיעות אחרונות" כי כל הוצאות נסיעתם לגרמניה שולמו מכיסם הפרטי, וכי את החדרים במלון הזמינו מראש.

 

יועץ התקשורת של נשיא המדינה, רון בן ישי, הכחיש את הדברים: "ליאור ויורם קצב באו על חשבונם ונכחו באירועים כאזרחים", אמר בן ישי. "לי ולצוות נשיא המדינה לא ידוע על ניסיון לצרף את אחיו של הנשיא לפמליה. ככל הידוע לי, הם שילמו מכיסם עבור הנסיעה והאירוח במלון באמצעות סוכן נסיעות. עם זאת הם ביקשו ואופשר להם להיות נוכחים ביציע האורחים בבונדסטאג, כאשר הנשיא נשא את נאומו. בשום שלב לא התבקשו שגרירות ישראל או שלטונות גרמניה לצרף את משפחת הנשיא לפמליה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
קצב. מקפיד לחסוך בהוצאות (ארכיון)
צילום: גיל יוחנן
צילום: שאול גולן
ליאור קצב. יחס מיוחד בקומת היוקרה?
צילום: שאול גולן
צילום: רויטרס
ביקור רשמי בברלין
צילום: רויטרס
מומלצים