שתף קטע נבחר

ברונפמן רכש בעלות מלאה על איקאה ישראל

רכש את 25% המניות הנותרות ממשפחת גנאט הקנדית. הודיע כי בתוך שנתיים תיפתח חנות שנייה בין אשדוד לנתב"ג, והתחייב שלא לפתוח את איקאה בשבתות, ולהפוך את המטבח בחנות לגלאט כשר

איש העסקים מתיו ברונפמן רכש היום (ד') 25% ממניות איקאה ישראל ממשפחת גנאט הקנדית, ובכך הגיע לבעלות מלאה של 100% בחברה. ברונפמן מסר על הרכישה במסיבת עיתונאים שהתקיימה היום באיקאה בנתניה.

 

ברונפמן רכש לאחרונה את מניות השליטה באיקאה מקואופרטיב קו-אופ הריבוע הכחול תמורת 164 מיליון שקל. את שארית המניות רכש לפי שווי חברה של 219 מיליון שקל, בדומה למחיר בו רכש את המניות מאגודת הקו-אופ.

 

איקאה נערכת בימים אלו להקמת החנות השנייה מדרום לתל-אביב, שטרם נקבע מיקומה הסופי. לדברי ברונפמן, החנות תוקם בין אשדוד לבין נתב"ג במהלך השנתיים הקרובות. באיקאה מעריכים כי החנות הנוספת תגדיל את היקף המכירות של החברה ביותר מ-50%.

 

"החלטתי לרכוש את איקאה היתה אמנם החלטה עסקית על רקע מספרים ותחזיות, אך היא הושפעה גם מהשפעתה של איקאה על תרבות הצריכה בישראל ומהמהפכה הצרכנית שאיקאה הובילה כאן", אמר ברונפמן. "נוכחתי בזאת בעוצמה אתמול כשהגעתי לארץ וראיתי כרזת יום העצמאות שהוכנה בבית ספר לעיצוב והראתה עגלת קניות של איקאה במקום מרכזי במפת ישראל בשנתה ה-57.

 

"לפני שלוש שנים החליטה משפחת ברונפמן להגביר את פעילותה הכלכלית בישראל, מתוך אמונה בכלכלה הישראלית החזקה, הממשיכה לצמוח מיום ליום. ההשקעה המוצלחת שביצענו כאן והניסיון החיובי עם שותפנו ברשת הריבוע הכחול שבה אנו שותפים בשליטה, עודדו את המשפחה שלנו להאיץ את תהליך רכישת איקאה בישראל.

 

"אני מאמין שהמהפכה האיקאית לא הסתיימה והצרכנים הישראלים יאמצו יותר ויותר את ויותר הקנייה האיכותית והזולה. אנחנו מתחייבים שלא לפתוח את איקאה בשבתות, כשם שלא פתחנו את רשת הריבוע הכחול בשבתות. נהפוך הוא, אנחנו מתכוונים להפוך את המטבח באיקאה לגלאט כשר", אמר ברונפמן.

 

ברונפמן הוסיף, כי הוא בוחן רכישת חנויות איקאה נוספות במדינות שונות בעולם, ונמצא בשיחות אינטנסיביות עם הנהלת איקאה העולמית מאז שרכש את איקאה ישראל.

 

"השלמנו את אחת ממשימותינו החשובות"

 

עו"ד ליפא מאיר, המייצג את בעלי המניות של אגודת הקו-אופ, אמר במסיבת העיתונאים: "השלמנו את אחת ממשימותינו החשובות והקשות - למכור את אחזקותינו באיקאה. היינו בעבר במו"מ עם אנשי עסקים רבים שהביעו את רצונם לקנות את איקאה, אולם עד לפני מספר חודשים זה לא התאפשר בגלל התחייבויותינו לאינטר איקאה שהיא בעלת המותג ואיקאה ישראל היא זכיינית שלה.

 

"מצאנו דרך, לאחר בירורים מורכבים, שהקונה יהיה מקובל על איקאה העולמית, והקו-אופ אישר את החלטתנו והחליט שהעסקה נעשתה בזמן הנכון ובמחיר הנכון", אמר מאיר.

 

מנכ"ל איקאה העולמית, האנס סקלין, שהשתתף גם הוא במסיבת העיתונאים, סירב לענות לשאלת כתבים מדוע בחרה הרשת העולמית דווקא בברונפמן כקונה, ואמר: "לנו אף פעם לא היה שום דבר למכור, ובישראל צריך להפנות את השאלה לנציג בעלי המניות".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים