שתף קטע נבחר

כתב אישום לשני מארגני חסימות כבישים

שי מלכה ואריאל וונגרובר הואשמו בעבירה של ארגון הפגנות בלתי חוקיות. נטען כי הקימו מטה שבאמצעותו תיאמו את פעילותם הבלתי חוקית לחסימת הכבישים, ואף פתחו חשבון בנק ופרשו רשת ארצית של פעילים

המערכת המשפטית מתחילה לפעול נגד חוסמי הכבישים: שי מלכה ואריאל וונגרובר הואשמו היום (ד') בבית משפט השלום בירושלים בעבירה של ארגון הפגנות בלתי חוקיות על רקע פעילותם לחסימת כבישים בניסיון לסכל את ביצוע תוכנית ההתנתקות. פרקליטות מחוז ירושלים ביקשה מבית המשפט להשאירם במעצר עד תום ההליכים.

 

בכתב האישום צויין בין היתר כי השניים הקימו את מטה תנועת הבית הלאומי שבאמצעותו תיאמו את פעילותם הבלתי חוקית לחסימת הכבישים. הם פתחו והפעילו חשבון בנק לשם מימון פעולות התנועה ואף פרשו רשת של פעילים לצורך תיאום החסימות בשטח.

 

שיאה של הפעילות היה ב-16 למאי בשעה 17:00, כשבכל רחבי הארץ החלו הפגנות בלתי חוקיות וחסימות צמתים וצירים. במהלכם אירועים אלה נעצרו מאות אנשים.

 

בכתב האישום נטען כי פעילותם של השניים החלה במרץ 2005 בארגון הפגנות חוקיות, אולם הפרקליטות מציינת כי מטרתם האמיתית הייתה לצבור ניסיון וכוח בו השתמשו בהמשך לשם קידום מטרותיהם.

 

ב-9 למאי ארגנו השניים כנס במלון בירושלים בו קראו לפעול כדי לאלץ את הממשלה לשנות את מדיניותה בנושא התוכנית. על פי כתב האישום, הם קראו בכנס לאיחוד כל תנועות המחאה לתנועת מרי חדשה שתקרא בין השאר לסרב לפקודת הפינוי, וקראו לאזרחי המדינה לסכל בצורה ישירה את פעילות כוחות הביטחון בעת יישום תוכנית ההתנתקות.

 

עוד נטען כי השניים החלו אז לגלוש אל מעבר לסייכי החוק ולקרוא גם לביצוע הפגנות בלתי חוקיות. לטענת כתב האישום, ההפגנות לפני כשבועיים היו "ניסוי כלים" לקראת פעילות רחבה יותר, שמטרתה לשבש את החיים במדינה ואת התארגות כוחות הפינוי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
חסימת כביש ירושלים (ארכיון)
צילום: גיל יוחנן
מומלצים