שתף קטע נבחר

המכונה התקלקלה, הכסף הוחזר

מכונת כביסה מתוצרת שאוב לורנץ התקלקלה מספר ימים לאחר הקנייה, אך החברה לא מיהרה לשלוח טכנאי שיתקן אותה. הם תבעו את כספם חזרה גם בשל העובדה שחשבו כי מדובר בתוןצרת גרמנית והתברר להם שמדובר בתוצרת טורקית, אך זכו רק בגלל השירות הקלוקל

קניתם מכונת כביסה של חברת "שאוב לורנץ" וחשבתם שמדובר בחברה הגרמנית שהתפרסמה באיכות מוצריה? לא בטוח שההנחה הזו נכונה. כי גם בני הזוג ת' חשבו שהם רוכשים מכונת כביסה מתוצרת הפירמה הידועה, אך מאוחר יותר התגלה להם כי טעו. 

  

מכונת הכביסה שעבורה שילמו 2,100 שקל התקלקלה שבוע לאחר שסופקה להם. כאשר פנו לתחנת השירות בבקשה לשלוח לביתם טכנאי, נאמר להם, לדבריהם, כי הוא יגיע אליהם רק בעוד שבוע. בני הזוג, שהיו זקוקים למכונת הכביסה,  נאלצו להזמין טכנאי על חשבונם וזה גילה בעת שתיקן את המכונה החדשה שהיא מורכבת למעשה מחלקים רבים של מכונות כביסה אחרות. מכל מקום, 4 ימים לאחר שתוקנה, חזרה המכונה לסורה וחדלה לתפקד ולמלא את יעודה.

 

הקלקולים החוזרים ונשנים הביאו את בני הזוג להרהורי חרטה ולהחלטה להיפטר מהמכונה הבעייתית מוקדם ככל שניתן. אלא שהיבואן של שאוב לורנץ לא שש לבטל את העסקה ולהחזיר להם את כספם, והברירה שנותרה בידיהם הייתה לבקש את התערבות בית המשפט לתביעות קטנות בתל אביב.

 

בתביעה שהגישו נגד החברה טענו בני הזוג כי הם הוטעו וחשבו כי מדובר במכונה מתוצרת גרמניה, בעוד שלמעשה מכונת הכביסה היא תוצרת טורקיה וכי במוצר שסופק להם נתגלו פגמים והנתבעת לא פעלה לתיקונם המיידי.

 

משווקת שאוב לורנץ התכחשה לטענות התובעים וביקשה לדחות את תביעתם. בדף המידע, טען בא כוחה, לא מצוין כי מדובר בחברת שאוב לורנץ הגרמנית ועל כן לא נעשתה כל הטעיה מצידה.

 

השופטת, איילה גזית, קיבלה את התביעה וחייבה את הנתבעת לבטל את העסקה, להשיב לבני הזוג את כספם ולשלם להם בנוסף 300 שקל הוצאות משפט. "מדובר", כתבה השופטת בפסק הדין, "במוצר שהשימוש בו נעשה באופן יומיומי ועל כן התיקון צריך להינתן באורח מיידי ולא לאחר כ-11 יום". עם זאת דחתה השופטת את הטענה להטעיה וציינה כי החליטה להורות על ביטול העסקה בשל הפגמים שנתגלו במכונה ובשל העובדה שהנתבעת לא פעלה לתיקון מיידי של המכונה.

 

(ת"ק 12558/04)

 

תגובת החברה

 

יוסי חנין סמנכ"ל שאוב לורנץ שלח תגובה, ולהלן עיקריה.

 

מכונת הכביסה לא יוצרה בטורקיה. יותר מכך מעולם לא טענו כי המכונה מיוצרת בטורקיה. לידיעה כללית המכונה מיוצרת באיטליה וכך גם נאמר במשפט.

חברת שאוב לורנץ אינה מתכוונת להטעות את לקוחותיה והשופטת בכבודה ובעצמה ציינה בפסק הדין ואנו מצטטים " שלא נמצא מקום לקבל את הטענה לביטול העיסקה בשל הטעיה.....".

אכן נתגלו פגמים במכונה . הלקוח סרב לקבל תיקון והמשפט נסוב על זמן התגובה לתיקון המכונה ובגין סיבה זו הלקוח זכה.

הלקוח זכה ובצדק!!!!! לא משום שהמכונה מיוצרת בטורקיה או כל מדינה אחרת ולא משום שהמכונה לא תקינה, אלא בגלל השרות . ועל כך אין אנו מלינים, אלא לומדים ומשפרים את דרכינו כל הזמן. 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים