שתף קטע נבחר

ארה"ב: נשיא שלישי ממשפחת בוש?

הנשיא האמריקני לשעבר, ג'ורג' בוש האב, בטוח שלא רק ג'ורג' וו, אלא גם הבן השני, ג'ב, יכול להיות נשיא מצויין. לדבריו, "הוא יהיה ממש טוב בתפקיד. הבחור חכם וחזק. הוא גדול. הוא לוקח החלטות". האם הוא רוצה לראות את בנו השני על כסא הנשיאות כבר ב-2008? "כרגע זה לא הזמן לזה". ויש לו (ובעיקר לאשתו) גם מה להגיד על ביל קלינטון

כאשר ג'ורג' בוש יסיים את כהונתו השנייה בבית הלבן, בשנת 2008, הוא לא יוכל להתמודד לכהונה שלישית. ככה זה בארצות הברית - נשיא יכול לכהן רק פעמיים. אבל למשפחת בוש, כך מסתבר, כבר יש תוכנית מגירה.

 

בראיון שהעניק הלילה (יום ד') למנחה ה-CNN הוותיק, לארי קינג, אמר הנשיא לשעבר ואבי המשפחה, ג'ורג' וו. בוש, כי בנו הצעיר יותר, ג'ב בוש, "יהיה מצויין בתור נשיא ארצות הברית, אבל כרגע זה לא הזמן לזה".

 

בוש האב אף אמר כי בעתיד ירצה לראות את בנו, שבשנת 2007 יסיים את כהונתו כמושל פלורידה, מתמודד לנשיאות. הוא גם הסביר: "הוא יהיה ממש טוב בתפקיד. הבחור חכם וחזק. הוא גדול. הוא לוקח החלטות וחוץ מזה, אומנם היה מי שחלק עליו, אבל הוא הוביל את המדינה שלו".

 

האם ג'ב מתכנן לירות בקרוב את יריית הפתיחה לקמפיין הנשיאותי לשנת 2008? לטענת אביו "מדובר בתזמון הלא נכון". כאשר נשאל למה הוא חושב כך, הבהיר: "הסיבה העיקרית היא שהוא אומר שהוא לא רוצה להיות נשיא, אבל אף אחד לא מאמין לזה".

 

אם אכן יכהן ג'ב בוש כנשיא ארצות הברית, תהיה זו הפעם הראשונה בהיסטוריה האמריקנית בה מכהנים אב ושני בניו במשרה הרמה.

 

"קלינטון? לפחות הוא לא אומר דברים רעים על הילד"

 

לאחרונה נשלח בוש האב על-ידי בנו להוביל את משלחת הסיוע האמריקנית לנפגעי הצונמי, יחד עם יריבו משכבר הימים, האיש שהדיח אותו מכס הנשיאות - ביל קלינטון. המסע המשותף, טען בוש, קירב בין השניים.

 

"כפי שאני רואה את הדברים, יש ביני לבינו חברות מסויימת", אמר. "יש הנחה כזו, לפיה אם מישהו מתמודד בבחירות נגד מישהו הם כנראה אויבים. ביל קלינטון ואני לא היינו אויבים. נהניתי מהעבודה המשותפת איתו והוא היה מאוד מתחשב בכל הנוגע אלי. בכל זאת, אני מספיק זקן כדי להיות אבא שלו".

 

אשתו, ברברה, הביעה פחות התלהבות מהידידות המתחדשת: "שמעתם מה ביל קלינטון אמר? אני פניתי אליו בצחוק בכינוי 'בן' ואז, חבר טוב דמוקרטי שלו אמר שהוא אמר ש'הבושים האלה יעשו הכל כדי שיהיה להם עוד נשיא במשפחה'".

 

הגברת הראשונה לשעבר הסבירה שפעם דווקא חיבבה את קלינטון ולאחר מכן שינתה את דעתה, אבל טרם סיימה את המשפט התפרץ בעלה לדבריה והבהיר: "היא לא הסתובבה הרבה לידו". ברברה, שלא נשארה חייבת, התעקשה לסכם: "לפחות הוא לא אומר דברים על רעים על הילד שלנו".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מכין יורש? בוש האב
צילום: איי פי
צילום: איי פי
הנשיא הבא? ג'ב בוש
צילום: איי פי
צילום: איי פי
קלינטון, מאחוריך. ברברה בוש
צילום: איי פי
מומלצים