שתף קטע נבחר

מנכ"ל פלאפון העיד: "לא ידעתי מכלום"

חברת פלאפון חשודה שניסתה לרגל אחר חברת פרטנר המתחרה בפרשת ה"סוס הטרויאני". היום העיד המנכ"ל, יעקב גלברד, בפרשה וגם מנכ"ל "יס", עופר בלוך, מסר עדות. 12 חוקרים פרטיים הובאו הבוקר להארכת מעצרם בפרשה. ועוד מתברר: גם מחשבי המשטרה נדבקו ב"סוס הטרויאני". בצוות החקירה טוענים: עשינו את זה בכוונה

"אני לא יודע, אין לי מושג, לא ידעתי משום דבר", כך אמר היום (ה') מנכ"ל פלאפון, יעקב גלברד, בעדות שמסר במשטרה בפרשת ה"סוס הטרויאני". גלברד הגיע הבוקר למשרדי מפלג ההונאה של המשטרה, שם מסר עדות במשך כשעה. חברת פלאפון חשודה שניסתה לרגל אחר חברת פרטנר.

 

גם מנכ"ל yes, עופר בלוך, הגיע למסירת עדות במפלג ההונאה של משטרת מחוז תל אביב בפרשת "הסוס הטרויאני". חברת "יס" חשודה בכך שהזמינה מהחוקרים הפרטיים מידע אודות חברת hot. סמנכ"ל הכספים של החברה, כתי מוריה, עדיין נמצא במעצר בית.

 

 

בתוך כך, הגיע עו"ד אילן בומבך, יושב-ראש ועד מחוז תל אביב בלשכת עורכי הדין, היום למפלג ההונאה של משטרת מחוז תל אביב, שם התעדכן במצב החקירה מבחינתם של עורכי הדין, שעל פי החשד הוחדר למחשביהם "סוס טרויאני". בומבך עצמו אמר בצאתו מהשיחה עם החוקרים: "מדובר בפגיעה מקוממת. כל חדירה למחשב היא בעייתית, אולם החדירה למחשבי עורכי הדין כפולה ומכופלת, מאחר ולקוח בא לעורך דין, מגלה לו את כל הדברים הסודיים ביותר ומקווה שהם יישמרו בסודיות ואז בא אדם וחודר למחשבי עורכי הדין, ומגלה את כל החומרים הסודיים".

 

לדברי בומבך, "הובטח לי על ידי המשטרה שלא ייעשה שום שימוש בחומר שהוצא ממשרדי עורכי הדין, והמשטרה לא תשתמש בהם בשום מקרה".

 

אחד משני עורכי הדין שהתלוננו בפרשה הוא עורך הדין יהונתן משולם, עורך דין אזרחי שבתקופה האחרונה מנהל תביעה נגד חברת בנייה שבנתה, לטענתו, בניין מפל-קל בגדרה. "קיבלתי הבוקר טלפון מחוקרי המשטרה על כך שנמצאו מסמכים של המשרד שלי במחשבים של החוקרים הפרטיים", אמר משולם ל-ynet והוסיף: "מדובר, למעשה, במסמכים הקשורים לתביעה אותה הגשתי בשם 33 לקוחות שלי נגד חברת בנייה. מדובר בדבר חמור ביותר ואני מקווה שהאשמים ייתפסו ויבואו על עונשם".

 

במשטרה בודקים כעת האם עורך דין הקשור לחברת הבנייה הוא זה שהזמין את החומר מהחוקרים הפרטיים.

 

בית משפט השלום בתל אביב האריך בשמונה ימים את מעצרם של עשרה חוקרים פרטיים שנעצרו על-ידי מפלג ההונאה של משטרת מחוז תל אביב בחשד ששאבו מידע ממחשבים של חברות במשק בפרשת "הסוס הטרויאני". מעצרם של שני חוקרים פרטיים נוספים, יצחק דקל ועופר פריד, הוארך בארבעה ימים. 

 

החוקרים עצמם ימשיכו היום להגיע לקורבנות, שעל פי החשד מחשביהם נדבקו ב"סוס הטרויאני". בין הקורבנות אליהם יגיעו השוטרים היום: חברת אורבוטק וחברת סיגמא-ספנות.

 

המשטרה עיכבה לחקירה אתמול שלושה חשודים נוספים בפרשת "הסוס הטרויאני": שני חשודים בתיווך בין מזמיני המידע לחברות החקירות, וחשוד נוסף - אבי עסיס - נציגו לשעבר של מיכאל האפרתי בישראל.

 

השניים הם מבעלי חברת "סיטל בינלאומי בע"מ - אבטחה, מודיעין ואיתור נעדרים". מדובר בטוביה ליבנה, שכיהן כראש היחידה הממלכתית לאבטחת אישים בשב"כ וכראש אגף הביטחון של אל-על ובישראל שי, שכיהן גם הוא כראש היחידה הממלכתית לאבטחת אישים בשב"כ וכממונה על מערך האבטחה של השב"כ באירופה. השניים הכחישו את המיוחס להם. עסיס הוא נציגה של חברת "טרגט איי" בישראל, שעל פי החשד סייע להאפרתי להפיץ את התוכנה בישראל.

 

גם מחשבי המשטרה נדבקו בווירוס

 

ל-ynet נודע כי מחשבי היחידה המשטרתית החוקרת את הפרשה נדבקו אף הם בווירוס המחשבים, אבל מי שהדביק אותם היו החוקרים עצמם. בצוות החקירה טענו כי עשו זאת כדי ללמוד על הווירוס וכיצד הוא פועל. בנוסף, לדבריהם, גם ניסו ללמוד האם תוכנות אנטי-וירוס מזהות את הווירוס וניתן להסיר אותו באמצעותן.

 

אתמול, כאשר קיימו השוטרים בדיקה בתוך מחשבי המשטרה, התברר להם כי הווירוס מצא את דרכו ממחשבי הקורבנות לתוך מחשבי המשטרה. הסיבה לכך היא שבזמן בדיקת מחשבי הקורבנות נאלצים השוטרים לחבר את הדיסק הקשיח הנגוע אל המחשב המשטרתי כדי לבדוק את תוכנו. במהלך הבדיקה, התוכנה המשוכללת הצליחה לחדור אל המחשבים המחשב המשטרתיים. אתמול החוקרים גילו את אותם "סוסים טרויאנים" וסילקו אותם.

 

כאמור, בצוות החקירה טוענים כי עשו זאת בכוונה ובכל מקרה, הווירוס לא יכל לגרום נזק למחשבים מאחר שהם לא מחוברים לאינטרנט.

 

עוד עלה מהחקירה כי ככל הנראה מספר עורכי דין המתעסקים בדיני אישות, גם נדבקו ב"סוס הטרויאני", כאשר החוקרים הפרטים חדרו למחשביהם לפי בקשת הצד שכנגד.


פורסם לראשונה 02/06/2005 09:58

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
מנכ"ל "יס". האם החברה ריגלה אחר "הוט"?
צילום: אבי כהן
צילום: אבי כהן
גלברד הבוקר במשטרה
צילום: אבי כהן
צילום: אבי כהן
עו"ד בומבך. התעדכן
צילום: אבי כהן
צילום: אבי כהן
עו"ד משולם. התלונן
צילום: אבי כהן
צילום: אבי כהן
החוקרים עם המחשבים
צילום: אבי כהן
מומלצים