שתף קטע נבחר

העליון הפחית עונשו של שלמה אייזנברג לשנת מאסר

שופטי בית המשפט העליון קבעו שאמנם שיש לראות בחומרה את העבירות בהן הורשע איש העסקים אך החליטו להקל בעונשו ולדון אותו ל-12 חודשי מאסר בפועל במקום 18 חודשים. אייזנברג הורשע לפני יותר משנה בעבירות על חוק ני"ע וקבלת דבר במרמה בקשר למכירת מניות ישרס לחברת ערד

שופטי בית המשפט העליון אליעזר ריבלין, אדמונד לוי וסלים ג'ובראן דחו היום (ה') את ערעורו של איש העסקים שלמה אייזנברג, יו"ר דירקטוריון ערד השקעות, על הרשעתו בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, עבירות על חוק ניירות ערך ועבירות נוספות.

 

עם זאת, החליטו השופטים להפחית את עונש המאסר שהוטל על אייזנברג ולדון אותו ל-12 חודשי מאסר, במקום ל-18 חודשי מאסר כפי שקבע בית המשפט המחוזי בת"א בפברואר 2004.

 

בפסק הדין אמרו השופטים: "הגם שיש לראות בחומרה רבה את העבירות בהן הורשע המערער, שוכנענו, לאחר בחינה כוללת של מעשי המעורבים בפרשה ובהתחשב בעונש שהוטל על כל אחד מהם, כי בית המשפט קמא החמיר עם המערער יתר על המידה בהשוואה לנאשם האחר". הקנס שהוטל על אייזנברג בסך מיליון שקל נותר בעינו.

 

אייזנברג הואשם במאי 1999 בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מסירת פרט מטעה בדו"ח חברת ההשקעות ערד, הדחה בחקירה ורישום כוזב במסמכי תאגיד. כתב האישום התייחס לעסקה שנקשרה בסוף 1997 בין חברת ערד לאג"ש בדבר מכירת המניות שהחזיקה קבוצת אג"ש בחברת הנדל"ן ישרס לחברת ערד.

 

כתב האישום הוגש גם נגד הרי ספיר, שהיה דירקטור בערד ומנהל תיקי השקעות של החברה, איש העסקים בנימין יסלזון וחברת ערד. יסלזון וספיר הואשמו בקבלת דבר במרמה. הרי ספיר הורשע ונדון ל-6 חודשי מאסר על תנאי וקנס של 200 אלף שקלים. יסלזון זוכה מעבירה של סיוע לקבלת דבר במרמה. חברת ערד השקעות ופיתוח הורשעה בשתי עבירות של הכלל פרט מטעה בדו"ח והכללת פרט מטעה בתשקיף, ונקנסה ב-100 אלף שקלים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'רמי פלדמן
אייזנברג: הערעור נדחה, העונש הופחת
צילום: ג'רמי פלדמן
מומלצים