שתף קטע נבחר

בן אליעזר: להרוס את בתי המפונים "מהר וכואב"

שר התשתיות הסביר, כי אם היה מי שירכוש את הבתים מישראל, היה ניתן לפתור את הבעיה, אך "אינני רואה גורם שייקח את הדבר הזה על עצמו. לכן צריך להרוס את הבתים האלה כמו שעשינו בימית, ולעשות את זה מהר וכואב"

תמיכה משמאל בהרס בתי המתנחלים שיפונו: שר התשתיות, בנימין בן אליעזר הביע הערב (שבת) תמיכה בהרס בתי המפונים. זאת בניגוד לשאר חבריו למפלגת העבודה.

 

 

 

השר הסביר: "אם היה גורם מסודר שיכולנו להעביר אליו את הבתים, זה היה דבר אחד. הלוואי והיה מי שירכוש אותם. אם היה מישהו כזה הייתי עושה את זה באהבה. אינני רואה גורם שייקח את הדבר הזה על עצמו. לכן צריך להרוס את הבתים האלה כמו שעשינו בימית, ולעשות את זה מהר וכואב".

 

לדבריו, "יש מי שחושב שתהליך הפינוי משמעותו היא שאתה קם ויוצא וזה נגמר. אבל צה"ל עוד יישאר במקום הרבה ימים כדי לוודא שהתהליך מתבצע בצורה מסודרת. ברגע שיעזבו את הבתים - או שאנשי רפיח יסתערו עליהם בהמוניהם, או שתומכי המתנחלים ינסו להיכנס אליהם.

 

"האם נשאיר שם את צה"ל כדי שיתחיל להפגין שרירים למתנחלים, או כדי להגן על הבתים בפני המונים שיקפצו עליהם מרפיח?", הוסיף בן אליעזר.

 

הוא הסביר כי ההבדל בין גישתו לבין גישת חבריו נעוץ בכך ש"כל חבריי, עם כל הכבוד, מדברים על נוסחאות בתחום התיאוריה, אך אני מכיר שחור על גבי לבן את המציאות של ביצוע הפינוי".

 

בן אליעזר טוען כי הוא אינו מונע משיקולים אמוציונליים: "מה שחשוב לי כרגע הוא שיבוצעו צעדים שיצמצמו את הנזק הלאומי. הבעיה היא כיצד לטפל במתנחלים במידת הרגישות המתבקשת. צריך לעשות הכל כדי לחסוך מהם טראומה, בנוסף על זו שאנשים ייכנסו לבתים שלהם ויציגו זאת כהישג גדול. גם אם דרכם היא לא דרכי, אני רוצה לחבק אותם ולעזור להם באופן מקסימלי להתמודד עם הפינוי. מדובר באנשים שבראייתם הם חלוצים ואידיאולוגיים. אין ספק שהרוב המאסיבי בכל התהליך של ההתנתקות יעמוד ויבכה, יעמוד ויכאב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
בן אליעזר. מכיר את המציאות
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: אלכס קולומויסקי
התנחלות בצפון השומרון. מהר וכואב
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים