שתף קטע נבחר

הבורוביצ'ים בוחנים מכירת מטוסי אל על

צי המטוסים יימכר לחברה המחכירה מטוסים, ואל על תחכור אותם חזרה. תמורת המכירה תושקע בעסקי דלק בארה"ב

בעלי השליטה החדשים באל על, האחים איזי ודדי בורוביץ', בוחנים בימים אלה עסקה סיבובית, במסגרתה תמכור החברה את כל צי המטוסים שלה.

 

לפי התוכנית, אל-על תמכור את הצי, הכולל כ-30 מטוסים מכל הסוגים, לחברה העוסקת בהחכרת מטוסים, ותחכור אותם

ממנה מיד לאחר מכן. הכסף ממכירת המטוסים, מאות מיליוני דולרים, יושקע בעסקי דלק בארצות-הברית, ככל הנראה בשיתוף גרנית-הכרמל שבבעלות האחים.

 

התוכנית נדונה בכמה פגישות של האחים בורוביץ' עם מנהלי חברות גדולות להחכרת מטוסים, ביניהן GECAS ו-ILFC. הבעיה העיקרית שתוכנית זו תפתור היא בעיית התיישנותו של צי המטוסים של אל על. מטוסי הנוסעים מדגם 747-200, הפועלים זה 30 שנה, לא יוכלו להמשיך לפעול לאורך זמן, בגלל בלאי ומגבלות תקני רעש באירופה. מטוסי המטען מדגמים אלה קיבלו אישור לטוס לאירופה עד שנת 2009, ולכן אין דחיפות בהחלפתם.

 

אל על עשויה לחכור מהחברה שתרכוש את מטוסיה מטוסי נוסעים חדישים, גם מתוצרת הקונצרן האירופי איירבאס. בזמן שהיתה חברה ממשלתית, רכשה אל על רק מטוסי בואינג, בגלל לחץ אמריקני. אם יתברר כי התוכנית הסיבובית אכן עשויה לפתור את בעיית חידוש צי המטוסים, היא תובא לאישור מועצת המנהלים של החברה.

 

דדי בורוביץ' נחשב למומחה בינלאומי בתחום הליסינג של מטוסים. ארקיע-ליסינג, הנשלטת על ידי האחים בורוביץ', צי של 25 מטוסים המוחכרים לחברות תעופה בארצות-הברית וקנדה. מאל-על נמסר בתגובה כי אינם מגיבים בעניינים מסחריים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איזי בורוביץ': בוחן למכור את המטוסים
מומלצים