שתף קטע נבחר

הבחירות בלבנון: חיזבאללה צפוי לנצח בקלות בדרום

בסיבוב השני בבחירות לפרלמנט בלבנון צפויה קואליציה של חיזבאללה ואמ"ל לנצח בנקל במחוז הדרום. חיזבאללה ינסה להביא מצביעים רבים לקלפיות להפגנת כוח נגד הכוונה לפרקו מנשקו. אלפים השתתפו בהלוויית העיתוני האנטי-סורי שנהרג בשבוע שעבר

הקלפיות בסיבוב השני של הבחירות לפרלמנט הלבנוני נפתחו הבוקר (יום א'); הסיבוב הנוכחי יערך במחוז הדרום ובנבטיה.

 

ההערכה היא שקואליציה של המפלגות השיעיות של הארגונים חיזבאללה ואמ"ל ינצחו בקלות. האתגר של חיזבאללה יהיה דווקא בהבאתם לקלפי של כמה שיותר מצביעים, כדי להפגין את הפופולריות הרבה של הארגון הנלחם לאחרונה נגד הכוונה לפרקו מנשקו.

 

"בראש הברית הפוליטית שלנו עומד עניין הגנתה של לבנון באמצעות ה'התנגדות' ושלילת שורה של החלטות בינלאומיות ובראשם 1559 (הקוראת לפירוק חיזבאללה ושאר המיליציות בלבנון מנשקן – ר.נ.)", אמר סגן מזכ"ל חיזבאללה, נעים קאסם, בעצרת בחירות אמש.

 

בתוך כך גילה בכיר אחר בארגון, האחראי באזור הדרום נביל קאוק, כי ארה"ב ניסתה להתערב בהליך הבחירות. "ארה"ב הגישה הצעות לאמ"ל ולחיזבאללה כדי להערים קשיים על הברית הפוליטית ביניהן", סיפר קאוק במסיבת עיתונאים שערך במשרדו שבצור. "ארה"ב רוצה להפריד ולפלג את הזירה בלבנון כדי שייקל עליה לפגוע באחר", אמר.

 

בבחירות היום ייבחרו 17 נציגים לפרלמנט, ובנוסף עליהם עוד ששה מועמדים שבחירתם מובטחת, כיוון שאיש אינו מתמודד מולם.

 

בשבוע שעבר נערכו בחירות במחוז ביירות. רשימתו של סעד אל-חרירי, בנו של ראש הממשלה שנרצח, זכתה בניצחון מוחץ וגרפה את כל 19 המושבים לפרלמנט שעלו לבחירות במחוז. בשבוע הבא צפויות להיערך בחירות בבקעת הלבנון ובעוד כשבועיים יערך במחוז הצפון הסיבוב האחרון בבחירות, שיכריע את הרכב הפרלמנט.

 

ג'ונבלאט: צופה המשך החיסולים בלבנון

 

בתוך כך הזירה הלבנונית עדיין רוחשת בעקבות חיסולו של העיתונאי סמיר קסיר, איש עיתון האופוזיציה "א-נהאר", שנהרג ככל הנראה מפיצוץ מטען. אלפים ליוו אותו אתמול בהלווייה המונית שעברה מול מערכת העיתון.

 

בהלוויה לקח חלק גם מנהיג האופוזיציה הדרוזי, וליד ג'ונבלאט, שהביע חשש כבד כי אישים לבנונים בכירים עוד צפויים למצוא את מותם במעגל החיסולים שממאן להיגמר בלבנון. לדבריו, יש חשש כבד לחייהם של אנשי האופוזיציה וזאת כ"תירוץ לביטול הבחירות" המתנהלות במדינה.

 

"לפני החיסולים של מרואן חמאדה ורפיק אל-חרירי הגיעו אלי ידיעות שעומד להתרחש דבר מה וכך גם הפעם. בהתאם לכך, ביקשתי מסעד אל-חרירי, חברי להנהגת האופוזיציה, הפאטריארך המארוני נסראללה ספיר ואחרים לנקוט זהירות", אמר בראיון לרשת הטלוויזיה הלבנונית "אל-מוסתקבל".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
צפוי לנצח בקלות. כרזת בחירות של חיזבאללה
צילום: איי פי
צילום: איי פי
חוגג ניצחון. סעד אל-חרירי על רקע תמונת אביו המנוח
צילום: איי פי
מומלצים