שתף קטע נבחר

"מורדי" הליכוד בקמפיין: ההתנתקות תביא טרור

חברי הכנסת, בראשות עוזי לנדאו כינסו מסיבת עיתונאים במטרה "לחדש את הוויכוח הציבורי". ח"כ דוד לוי הדגיש: "אנחנו שוללים אלימות מכל סוג ופותחים במערכה פרלמנטרית"

"מורדי" הליכוד המתנגדים לתוכנית ההתנתקות הכריזו היום (א') בתל אביב על פתיחת קמפיין חדש נגד תוכנית ההתנתקות תחת הסיסמה: "ההתנתקות תביא טרור. חייבים לחשוב מחדש".

 

 

בין השאר, צפוי הקמפיין לכלול פרסום על גבי כ-1,000 אוטובוסים, הפצת חוברת הסברה אישית לכל אזרח בישראל, קמפיין באתרי אינטרנט וכן קמפיין שטח שיאפשר מגע אישי של המתנגדים עם אזרחי המדינה. המימון לקמפיין מגיע מתורמים מחו"ל וראשי ה"מורדים" הכחישו כי מועצת יש"ע מעורבת אף היא בקמפיין ובמימונו.

 

מנהיג "המורדים", ח"כ עוזי לנדאו, אמר בתחילת מסיבת העיתונאים שנערכה בתל אביב כי "צריך לחדש את הוויכוח הציבורי. התקשורת לצערי עושה מה שעשתה לפני מלחמת יום הכיפורים ואחרי אוסלו ויוצרת תמונה כאילו רק המתנחלים מתנגדים להתנתקות. אבל הוויכוח האמיתי הוא בקרב שכונות באשקלון שיהפכו לבשר תותחים ובקרב תושבי עפולה שיהפכו למטרה לקסאמים. כרגע יש בקיעים בדעותיהם של חברי הממשלה והתחלנו לשמוע את הרמטכ"ל היוצא ואת ראש השב"כ היוצא ואת תת אלוף שמואל זכאי מדברים על הסכנות הטמונות בתוכנית".

 

ח"כ דוד לוי אמר: "ככל שמתבררים הפרטים על התוכנית מתברר שהיא מביאה לא ביטחון ולא שלום. המציאות אומרת שהטרור יתגבר ובניגוד לסיכומים מתכוונים לעשות את התוכנית הזאת בבת אחת בצורה גסה ללא שלביות". לוי הבטיח כי לא תהיה אלימות בקמפיין שינהלו המורדים ואמר: "כדמוקרטים אנחנו שוללים אלימות מכל סוג שהוא. דעת הקהל חשובה ומצביעה על דאגה וחרדה. אנחנו פותחים במערכה פרלמנטרית שתכליתה להביא לדחיית התוכנית הזו שלא נבחרה כראוי והיתה מושתתת על אשליה והטעייה".

 

ח"כ לוי אמר עוד כי על פי הערכתו שרים בממשלה וחברי כנסת אשר תמכו בעבר בתוכנית צפויים לשנות את עמדתם ולהצביע בעתיד נגד התוכנית.

 

"רק 55% תומכים בפינוי"

 

ה"מורדים" הציגו נתוני סקר שערך משרד האסטרטגי המלווה את הקמפיין "ספין". על פי הסקר, שערך מכון מדגם בקרב 550 אנשים מקרב כלל האוכלוסייה, רק 55% מאזרחי המדינה תומכים בתוכנית ההתנתקות. כמו כן עולה מן הסקר כי 70% מן האזרחים אשר תומכים בתוכנית, אולם לא בלב שלם, אומרים כי יתנגדו לתוכנית אם יתברר כי היא תביא להגברת הטרור.

 

הסקר גם בדק איזה אחוז מאזרחי ישראל חושבים כי ראש הממשלה מקדם את התוכנית בצורה דמוקרטית או האם הוא מקדם אותה בצורה אנטי דמוקרטית ודורסנית. התוצאות: כ-48% מן האזרחים השיבו כי שרון מקדם את תוכניתו בצורה אנטי דמוקרטית ואילו כ-44% אמרו שהוא מקדם אותה בצורה דמוקרטית ו-8% לא הביעו דעה.

 

ח"כ משה כחלון אמר במסיבת העיתונאים: "הרוח הגבית שראש הממשלה נהנה ממנה עד כה מתחילה להסתובב לכיוון הפרצוף שלו ולכיוון הפרצוף של השרים והמפלגות שהתנגדו למשאל העם. ראש הממשלה יצטרך לחשוב פעם נוספת על גירוש אזרחים בניגוד לרצונם והוא ייאלץ ללכת למשאל עם".

 

ח"כ אהוד יתום קרא לאזרחי המדינה לפקוח עיניים ולא ללכת "בעיניים עצומות אחרי המנהיגות". יתום סיים את דבריו בצורה דרמטית ואמר: "תושבי ישראל ראו אוזהרתם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר עמרם
לוי ולנדאו. "להחזיר את הוויכוח הציבורי"
צילום: עופר עמרם
צילום: עופר עמרם
פתיחת הקמפיין בתל אביב
צילום: עופר עמרם
מומלצים