שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  חליתי בגלל קווי מתח

  קארין קדושים ז"ל היתה משוכנעת עד מותה שלקו המתח העליון שעבר בסמוך לביתה בגבעת שמואל יש קשר עם מחלת הלוקמיה שבה חלתה. "המחקר אולי יועיל למאבק", אומרת שכנה

  בדצמבר 2002 נפטרה קארין קדושים, רק בת 19, ממחלת הלוקמיה. במשך השנתיים וחצי שחלפו מרגע גילוי המחלה ועד למותה היתה קארין משוכנעת שהסרטן שבו חלתה קשור לקו המתח העליון שעבר סמוך לביתה בגבעת-שמואל. "אולי את הילדים הבאים אפשר יהיה להציל", אמרה אתמול אמה בעקבות הדיווחים על המחקר החדש.

   

  "אני מקווה שעכשיו האחראים יפקחו את העיניים ויסירו סוף-סוף את קו המתח העליון מהשכונה שלנו", אמרה האם, אליס קדושים.

   

  סמוך לדירת משפחת קדושים מתגוררות שתי אמהות צעירות: זהר ורד, שמרפסת דירתה נמצאת כתשעה מטרים מקו המתח העליון, ושרית טוביס, שדירתה נמצאת כ-20 מטר מאותו קו חשמל. כבר שנתיים וחצי שהשתיים מנהלות מאבק להזזת עמודי החשמל הענקיים מהשכונה – בינתיים ללא הצלחה.

   

  "המחקר אולי יועיל למאבק", אמרה אתמול טוביס, "אבל כרגע אני יותר מפחדת משמחה. יש לי ילד בן שנתיים שכרגע השכבתי לישון, ואני לא מצליחה לישון בלילות בגלל הפחד שמשהו יקרה לו מהקרינה הזאת. רק בשבוע שעבר התווכחנו עם נציגי חברת החשמל בנושא הזה. הם טוענים שהקרינה אינה מזיקה. כל הרשויות מסכימות שיש להזיז את קווי החשמל כך שלא יעברו בחצרות של בתי מגורים, אבל שום דבר לא זז. חברת החשמל לא מוכנה להטמין את קו המתח באדמה, כי זה יקר מדי".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים