שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  איגוד המפיקים לערוץ 1: אל תשדרו את מכבי

  קורא לרשות השידור לוותר על זכויות השידור של היורוליג. "ארבעה מיליון דולר יכולים לייצר מסך עשיר ומגוון", טוענים באיגוד, "כספי הציבור לא נועדו לממן את הרייטינג של ערוץ ציבורי"

  איגוד מפיקי הקולנוע והטלוויזיה בישראל מוחה על הכוונה של ערוץ 1 לרכוש את זכויות המשחקים של מכבי תל אביב בעונה הבאה, בעלות של ארבעה מיליון דולר.

   

  במכתב שנשלח הבוקר (א') למנכ"ל הזמני רשות השידור, יאיר אלוני, טוענים נציגי הארגון כי חוקיות ההחלטה מוטלת בספק, מאחר ותפקיד יו"ר הרשות אינו מאויש מזה שנתיים ומליאת הרשות אינה מתפקדת. במכתב נטען כי לא ברור אם לוועדת הטלוויזיה ברשות יש סמכות להחליט על הוצאת כספים בסדר גודל כזה.

   

  "איננו סבורים שכספי ציבור הממומנים באמצעות תשלום האגרה מיועדים לסבסוד חלק ניכר מתקציבו השנתי של מועדון הכדורסל מכבי ת"א", טוענת עו"ד אתי חסיד, מנכ"ל האיגוד. "מה עוד, שאלמלא רכישת הזכויות ע"י רשות השידור, זכויות אלה היו נרכשות ע"י הערוצים המסחריים, ומשחקי מכבי היו נצפים ע"י כלל הציבור מבלי שאזרחי המדינה יאלצו לממנם".

   

  עוד טוענת עו"ד חסיד כי על השידור הציבורי להשקיע ביצירות מקור ולא לפנות לתכנים עתירי רייטינג. "בהשקעה של 4 מיליון דולר ניתן היה לייצר מסך עשיר ומגוון... לדעתנו זה ייעודו האמיתי והייחודי של ערוץ ציבורי בעידן רב ערוצי".

   

  יש לציין כי משחקי ה"יורוליג" של מכבי תל אביב הם מהשידורים הנצפים ביותר בערוץ. בגמר ה"יורוליג" שנערך לפני כחודש, בו זכתה מכבי בגביע אירופה במשחק מול טאו ויטוריה, צפו כ- 605 אלף משקי בית יהודים (40.7% רייטינג). השנה הגיע תקציב שידורי הספורט של הערוץ הראשון ל-43.5 מיליון שקלים.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יוסי רוט
  פיני גרשון. הוא דוקא מרוצה
  צילום: יוסי רוט
  לאתר ההטבות
  מומלצים