שתף קטע נבחר

רוזנשטיין יתייחד עם אשתו - תחת אבטחה

זאב רוזנשטיין, השוהה באגף שמור בכלא "רימונים" בשרון יועבר מחר לכלא "איילון", שבו הוקם תא התייחדות. הוא ישהה שם כמה שעות עם אשתו. התא יוקף באבטחה כבדה

שירות בית הסוהר אישר לזאב רוזנשטיין להתייחד עם אשתו. רוזנשטיין כלוא בכלא "רימונים" בשרון, הנחשב לשמור במיוחד, ויועבר מחר (יום ב') לכלא "איילון", משום ששם יש תא מיוחד להתייחדות זוגות. בשב"ס סירבו להתייחס לנושא ומסרו בתגובה: "מטעמי צנעת הפרט אנחנו מסרבים להתייחס לנושא".  

 

רוזנשטיין נעצר בעקבות בקשת ההסגרה שהגישה ארה"ב לישראל על מעורבותו בעבירות סמים חובקות עולם. הוא ממתין כעת לדיון בבית משפט העליון בערעור שהגיש נגד החלטת בית משפט המחוזי בירושלים, שקבע כי הוא בר הסגרה.

 

הוא הגיש את הבקשה להתייחדות עם אשתו לשלטונות השב"ס, ואלה בדקו את הבקשה ואישרו אותה. בעקבות אישור הבקשה הוחלט כי ההתייחדות תתקיים בכלא איילון, שם יש תא שנבנה במיוחד למטרת התייחדות של אסירים עם בנות זוגם.

 

רוזנשטיין שוהה לבד בתא באגף ההפרדה בכלא "רימונים". הוא אינו יכול לדבר עם אסירים אחר או לראותם. את מרבית שעות היום מבלה בתא לבד, למעט שעת הטיול בחצר, לשם הוא מוצא כשהוא לבד ושאר האסירים בתאם. הוא מקדיש את השעה להליכה בחצר ולקפיצות בחבל תחת עינם הפקוחה של הסוהרים.

 

יחידת "נחשון" של השב"ס תעביר אותו תחת אבטחה כבדה לכלא איילון, שם יפגש עם אשתו בחדר ההתייחדות למספר שעות. במשך הזמן הזה, יוקף החדר בשמירה כבדה.

 

חדרי התייחדות קיימים בכלא איילון, בכלא אשל בדרום וכעת מוקם חדר נוסף בבית כלא באזור הצפון. החדרים נבנו באופן שמזכיר יותר חדר שינה. יש בהם מיטה זוגית, מקלחת ושירותים. הסורגים מוסתרים בווילונות. השב"ס מתיר לבנות הזוג לבוא עם מזון וממתקים.

 

ההתייחדות לא נועדה רק לצורך קיום מצוות "פרו ורבו", והיא נחשבת לפריבילגיה שמקבל אסיר רק בתמורה להתנהגות טובה. כדי שאסיר יקבל זכות להתייחדות הוא צריך לעמוד במספר קריטריונים, שבהם עמד רוזנשטיין:

  1. להיות עצור למעלה מחצי שנה מבלי לצאת לחופשות. 
  2. אשה או ידועה בציבור שמוכנה לבוא להתייחדות בבית הכלא. 
  3. אישור רופאי של בני הזוג שאין להם מחלות. 
  4. התנהגותו של האסיר או העציר טובה בין כותלי הכלא.

 

בחודשים האחרונים התנהל ויכוח ציבורי נוקב האם לאפשר לרוצחו של יצחק רבין, יגאל עמיר, להתייחד עם ארוסתו, לריסה טרימבובלר. המדינה ושירות בתי הסוהר התנגדו בתוקף לבקשתו של עמיר. הוויכוח התגלגל בסופו של דבר לבית המשפט העליון, שדחה את ערעורו של עמיר והחליט שלא יוכל להתייחד עם טרימבובלר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
בדרך להתייחדות. רוזנשטיין
צילום: גיל יוחנן
מומלצים