שתף קטע נבחר

שוטרים הוזעקו לפנות את מנהל "רוגוזין" שפוטר

עיריית קריית גת החליטה לפטר את מנהל תיכון "רוגוזין", אבי אדרי, בשל טענות לאי-סדרים. בינתיים מונתה לו ממלאת מקום, אך אדרי מסרב לעזוב את משרדו. התלמידים תומכים בו וכך גם המורים וההורים: "מדובר בפיטורים פוליטיים ולא בשיקולים פדגוגיים". משרד החינוך: יש להמתין להחלטת בית המשפט בנושא

מנהלו המפוטר של תיכון "רוגוזין" בקריית-גת, אבי אדרי, סירב הבוקר (יום ב') לעזוב את משרדו. רק אתמול גילה אדרי כי העירייה, שהודיעה ביום שלישי האחרון על פיטוריו בשל אי-סדרים שונים, מינתה לו ממלאת מקום. כעת הוא מתעקש להשאר במשרדו, למרות נוכחותם של השוטרים ואנשי הביטחון ששלחה העירייה על-מנת לפנותו. תלמידי בית הספר ומוריו גם הם מעורבים בדרמה בבית הספר, ורבים מהם נהרו למקום על-מנת להפגין ולמנוע את סילוק המנהל.

 

מנהלת מחוז דרום במשרד החינוך, עמירה חיים, התערבה בנעשה והורתה שלא להפסיק את עבודתו של אדרי עד ל-20 בחודש, היום בו יוצאים התלמידים לחופשת הקיץ. כמו כן, הורתה להמתין עד החלטת בית המשפט בנושא, שכן באי כוחם של אדרי ושל ההסתדרות עתרו לבית הדין להוצאות צווי מניעה לפיטורים.

 

תחילת הפרשה בוויכוח בין אדרי לבין מנהלנית בית הספר, שעסק בהגדרתו מחדש של תפקיד המנהלנית. כתוצאה מוויכוח זה חשפה המנהלנית בפני העירייה אי-סדרים לכאורה, בעקבותיהם הורתה העירייה למבקרהּ, משה ברוך, לערוך ביקורת בבית הספר. דו"ח הביקורת של ברוך מעולם לא הונח על שולחן העירייה ולא ניתן לצטט ממנו דבר.

 

במקביל, ביקשה העירייה מאדרי לאפשר למנהלנית לחזור לעבודה סדירה בבית הספר, אך מכיוון שלא קיבלה את תנאי המשרד שדרשה, זומן המנהל לשימוע, שנערך לפני עשרה ימים. זה המקום לציין כי המנהלנית היא רעייתו של חבר מועצת העיר העומד בראש ועדת הביקורת בעירייה. חבר זה טען כי לא התערב בפרשה, בשל ניגוד עניינים צפוי.

 

בתגובה לשימוע, ממנו עלה כי אדרי עומד להיות מפוטר, פתחו התלמידים במחאה ובית הספר מושבת מזה עשרה ימים. אנשי ועד ההורים הבית ספרי והעירוני הצטרפו גם הם למחאה וטענו כי מדובר בפיטורים על רקע פוליטי, ואין כל קשר ביניהם לבין ההישגים הפדגוגיים של המנהל ושל בית הספר.

 

ביום חמישי שעבר נפגש ראש העיר, אבירם דהרי, עם אנשי הוועד, שביקשו הסברים על ממצאי דו"ח הביקורת, שכאמור, מעולם לא הוצג. בתגובה ביקש מהם דהרי להפסיק את השביתה בבית הספר והתחייב לשקול מחדש את כל הפרשה.

 

לכן נדהמו ההורים כאשר אתמול הגיע ראש העיר לבית הספר, כשהוא מלווה בממונה על החינוך בעיר, עורך הדין מיכה גבאי, כינס את המורים והציג בפניהם את ממלאת המקום שמינה לאדרי. לדברי ההורים, אדרי, שנכח בכינוס, אמר לאחר מכן כי "ימשיך להילחם את מלחמתו ולא ייתן לכוונות זדון להכנס לבית הספר". "150 מורים ומורות מחאו כפיים למנהל, המנהל מלחמת חורמה על פניו של החינוך בעיר", סיפרו ההורים.

 

"נמסר לי שראש העיר מנסה לפנות את המנהל"

 

הבוקר, כאמור, התבקש אדרי לעזוב את חדרו בבית הספר כדי לאפשר לממלאת המקום להכנס אליו. לאחר שהתנגד, ביקש עו"ד גבאי את סיוע המשטרה. מפקד משטרת קריית-גת, רב-פקד גבי דדון, סיפר כי "בעירייה ביקשו שנגיע לבית הספר כדי לסייע להם. השוטרים לא פתחו תיק ונמסר לי שראש העיר מנסה לפנות את המנהל". בתשובה לשאלה האם ביצע המנהל פשע המצריך את התערבות המשטרה, אמר דדון: "אנחנו מגיעים לכל מקום שמבקשים מאתנו ובוחנים לעצם העניין האם יש מקום להתערבות".

 

יושבת ראש הסתדרות המורים בנפת לכיש, יפה בן דוד, אמרה בתגובה: "אנחנו שוקדים על עתירה לבית הדין לעבודה, על-מנת להוציא צווי מניעה לפיטורים ולמינוי ממלאת המקום עוד בטרם יבשה הדיו על מכתב הפיטורים. מדובר במעשים בלתי חוקיים ומנוגדים לכל חוקת העבודה".

 

עד כה לא התקבלה תגובת ראש העיר והממונה על החינוך, הנמצאים בבית הספר. עם זאת, בתגובה שפורסמה לפני ימים ספורים טענה העירייה כי "התהליך נמשך כשנה ונעשה בזהירות מרבית. הנושאים נבדקו היטב וראש העיר רואה טעם לפגם בדרך קבלת הביקורת והפנמתה. מדובר בדפוסי התנהגות לא מקובלים על-ידי העירייה. צר לנו כי נאלצנו לנקוט בצעד של הפסקת עבודה. ראש העיר התרגל לכך שכל המושפעים מהחלטותיו מאמצים את קו ההגנה של מניעים פוליטיים. ראוי שיטענו עניינית לטענות".


פורסם לראשונה 06/06/2005 11:08

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פוטר. אדרי
צילום: דני סלומון
מושבת. בי"ס רוגוזין
צילום: דני סלומון
מומלצים