שתף קטע נבחר

פשיעה בחסות התנתקות

עוד ועוד כוחות מופנים לפרויקט הלאומי הזה. בינתיים ברחובות, איש הישר בעיניו יעשה

אילו אני מפכ"ל המשטרה, הייתי מניח את המפתחות ואת המנורה הכחולה המהבהבת על שולחנו של השר הממונה, ומציע לו אחת משתי אפשרויות: או ששנינו נלך הביתה ומיד, או שנתייצב יחדיו אצל ראש הממשלה, ומול פני האומה, ונבהיר באופן חד-משמעי שאין עוד בכוונתנו להיות שותפים לסדר היום, ולשחק את המשחק המעוות והלא טבעי שנכפה עלינו. 

 

צריך וחשוב שיהיה ברור לכולם: מה שקורה בתקופה זו במגרשי הפשע והשחיתות, הוא רק ההתחלה. גנבים גדולים ופושעים קטנים יוצאים מהחורים, משום שהם יודעים להריח ולנצל הזדמנויות. אנסים, סכינאים, רוצחים וסוחרי סמים, לצד בעלי עסקים ו"צווארון לבן" ומרגלים תעשיתיים, אוהבי שוחד ורודפי שלמונים. הם יודעים בדיוק במה עסוקות כל עתודות המשטרה ואיפה נתון ראשן. ההתנתקות היא משימת קודש, הפרויקט הלאומי החשוב ביותר של העם היושב בציון. שקט, מתנתקים! 

 

הממשלה לוחצת להקדיש עוד ועוד כוחות לאימונים, להדמיות, להצגות תכלית, להכנות פסיכולוגיות ולפיתוח טכנולוגיות חדישות לפינוי - בים, באוויר וביבשה. בינתיים, איש הישר בעיניו. מעל השולחן ומתחת לשולחן, בלילה וביום, בבתים נטושים בחיפה ובלשכות מהודרות בתל-אביב, ברחובות רמלה ובמשרדים בירושלים. מי ברכב, מי ברגל, מי בסכין ומי באקדח. פחד של ממש. ילד לא יכול לצאת לקניון או למועדון. סוס טרויאני דוהר ברחובות, אנשים תמימים וישרי לב נרמסים תחת רגליו, ואין פרץ ואין צווחה במחוזותנו. הפשיעה מרימה ראש בחסות ההתנתקות, ופורעי חוק עושים את מעשיהם בחסות המושחתים בצמרת. אבדה בושה מישראל. 

 

המטרה שהציב לעצמו ראש הממשלה מקדשת כל אמצעי. היא גם מגמדת כל משימה אחרת. וכך מוצא עצמו כל אזרח הגון ואיש עמל כשהוא חשוף לפשע הכי מאורגן, הכי בלתי מרוסן, הכי וולגארי, הכי מסוכן - ובלי אנשי חוק פנויים שיגנו עליו. מלכתחילה, אני מתנגד בכל לב למהלך ההתנתקות. אבל גם לדידם של התומכים, האם באמת נכון וראוי לשתק את עבודת המשטרה ולשעבד אותה לנושא אחד, כאילו אין פיגועי רחוב ופיגועי דרכים ומדמנה של שקר ואלימות? 

 

לצערי, אין מקום, כנראה, לתלות תקווה מרובה - לא במפכ"ל ולא בראש הממשלה. לאחד יש חלום הזוי ותאווה פוליטית בלתי מרוסנת להוכיח שעל פיו יישק דבר, ואילו השני, נדמה, חש מחויבות לרצות את מי שמינה אותו לתפקיד. בינתיים, כדאי ללמוד הגנה עצמית. ואולי בכלל הגיעה השעה, שאנחנו נשים להם את המפתחות על השולחן?

 

ח"כ הרב יצחק לוי, סיעת הציונות הדתית

 

חדש בערוץ הדעות: קריקטורה אקטואלית

  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודו פריד
ח"כ יצחק לוי
צילום: דודו פריד
צילום: תומריקו
כאילו אין פיגועי רחוב ומדמנה של שקר
צילום: תומריקו
מומלצים