שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הזדמנות אחרונה להצביע ל"גלובוס הירוק" 2005

  תחת הכותרת "הבריאות שלך מתחילה באיכות הסביבה", ייערך מחר טקס "הגלובוס הירוק", הבמה המרכזית להצגת הגורמים המזיקים והמסייעים לסביבה בישראל. עשרות ארגונים, תנועות ועמותות למען איכות הסביבה לוקחים חלק בבחירת המועמדים בקטגוריות השונות - ולראשונה גם אתם. הזדמנות אחרונה להצביע

  איכות הסביבה היא קודם כל הבריאות של כולנו. הזיהום הסביבתי, לו אחראים גופים עסקיים ורשויות שלטוניות שאינן עושות די כדי להגן על בריאותינו, פוגע בכולנו. אנו חיים במציאות של הזנחה מתמדת והרס הסביבה, חיסול הריאות הירוקות, זיהום המים והאוויר וגזל של משאבים ציבוריים יקרים כגון חופי הים והשטחים הפתוחים. התנועה הסביבתית-חברתית בישראל, קו המגן הראשון כנגד תופעות אלה, פועלת למען סביבה ראויה ובריאה לכל.

   

   

  במהלך השנה מקדמים פעילי הארגונים הסביבתיים בישראל סדר יום סביבתי-חברתי חדש, נאבקים מידי יום במפגעים המסכנים את בריאות הציבור.

  "הגלובוס הירוק" מציג בפני הציבור הרחב את הגורמים המרכזיים המשפיעים, לטוב ולרע, על הסביבה בישראל ועל הבריאות של כולנו. באמצעות אות הגלובוס הירוק מבקשים ארגוני הסביבה להביר מסר חיובי ומחזק למצטיינים בדאגה לשלומנו, וגינוי חד משמעי לפוגעים בבריאותנו - להפסיק לעשות כן.

   

  "הגלובוס הירוק" הוא האירוע המרכזי של ארגוני הסביבה בישראל. הטכס משמש כבמה המרכזית להצגת הגורמים המזיקים והמסייעים לסביבה בישראל. את התחרות והטקס החגיגי שבסיומה, שייערך מחר (חמישי ה-7 ביולי) בתל-אביב, מוביל "חיים וסביבה", ארגון הגג של ארגוני הסביבה בישראל, המהווה מסגרת תומכת לפעילותה של התנועה הסביבתית בארץ. קרוב ל-90 הארגונים החברים בו פועלים לקידום השמירה על בריאות הציבור והכרה באחריותנו כלפי הדורות הבאים. האירוע מתקיים בתמיכת "הקרן לסביבה ירוקה" ובשיתוף עיריית תל-אביב-יפו.

   

  הבריאות שלך מתחילה באיכות הסביבה

   

  השנה, מספר רב של ארגונים לוקח חלק בתהליך בחירת המועמדים בקטגוריות השונות של "הגלובוס הירוק". וגם אתם. באמצעות אתר ynet אתם מוזמנים לבחור את המועמד שיזכה באות "הגלובוס הירוק", המציין פעילות שנעשתה תוך התחשבות בסביבה ובריאות הציבור.

   

  את הטקס מוביל המוטו "הבריאות שלך מתחילה באיכות הסביבה", שמטרתו להדגיש את העובדה ששמירה על הסביבה היא קודם כל שמירה על הבריאות שלנו ושל ילדינו. בטקס החגיגי יוענקו לזוכים בשש קטגוריות שונות אותות ציון לשבח, ששמם הרשמי הוא "אות הגלובוס הירוק" למצטיינים בשמירה על בריאותנו. "הגלובוס השחור", הקטגוריה השביעית שאיש מן הסתם אינו משתוקק להימנות על רשימת המועמדים אליה, מיועדת לפרוייקטים הפוגעים בבריאות הציבור. וכן, יהיו גם פסלונים מעוצבים.

   

  השנה נכללות ב"גלובוס הירוק" כמה קטגוריות, שירחיבו את הדיון הציבורי בנושאי סביבה וחברה. בנוסף לגלובוס הירוק ולזה השחור, יוענקו אותות גם בקטגוריות: "גלובוס ירוק מקומי", לקבוצה סביבתית מקומית שהגיעה להישגים בולטים השנה; "גלובוס ירוק לפעיל סביבתי", שבלט בהובלת מאבק שהביא להישגים בנושאי סביבה וחברה; "גלובוס ירוק לראש עיר", לראש רשות מקומית שקידם באופן משמעותי פיתוח בר-קיימא או פעולות למען הסביבה; "יוזמה עסקית ירוקה", לגורם עסקי המשלב נושאי סביבה וחברה בשיקולים וביוזמות עסקיות; ו"ח"כ ירוק", לחבר כנסת שהפגין מנהיגות ופעילות בנושאי סביבה וחברה.

   

  האירוע החגיגי יתקיים במעמד השר לאיכות הסביבה וראש עיריית תל-אביב-יפו, וילווה באירועי חוץ והופעת אמנים. אגב, את השטיח האדום יחליף, כצפוי, שטיח ירוק.


  פורסם לראשונה 26/06/2005 13:07

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים