שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  ג'נרל מוטורס תפטר 25 אלף עובדים

  הפיטורים, שיבוצעו בתוך שנתיים וחצי, מיועדים להחיות את תפעולה של החברה בארה"ב

  עד 2008, יפוטרו 25 אלף עובדים בארצות-הברית - הודיעה היום (ג') הנהלת תאגיד הרכב הענקי ג'נרל-מוטורס.

   

  ההנהלה הסבירה כי פעולה נמרצת זו - אשר תכלול גם סגירת מפעלים, בהמשך למהלכי הסגירה שכבר בוצעו ואשר הקטינו  את יכולת הייצור מרמה של 6.0 מיליון מכוניות לרמה של 5.0 מיליון מכוניות (תחזית לסוף השנה) - מהווה חלק מאסטרטגיה שמיועדת להחיות מחדש את התפעול של עסקיה בארה"ב, עסקים הנאבקים על השגת רווחיות ובעצם על שרידה. באמצעות הפיטורים וסגירת המפעלים, ג'נרל-מוטורס תחסוך 2.5 מיליארד דולר בשנה - ציין המנכ"ל-היו"ר, ריק ואגונר, בפני אספת בעלי-המניות.

   

  ואגונר הדגיש כי ההנהלה מתכוונת למהלך אסטרטגי בן 4 חלקים: הבהרת תפקידה של כל אחת משמונה החטיבות; הגברת המאמץ להקטין את העלויות, תוך כדי שיפור היעילות במפעלי הייצור; שיפור האיכות; תוך "דיונים אינטנסיביים" עם האיגודים המקצועיים, חיפוש אחר דרכים להקטין את ההוצאות המאמירות על הביטוח-הרפואי - שהרי הסכום הנוכחי, 1,500 דולר לכל עובד בממוצע, מציב את ג'נרל-מוטורס ב"פיגור משמעותי מול המתחרים שאינם אמריקנים".

   

  השנה כבר סגרה הנהלת ג'נרל-מוטורס 3 מפעלים: באפריל נסגר המפעל בלינדן שבניו-ג'רזי, ובחודש מאי נסגר המפעל בבולטימור - צעדים שהשפיעו על פרנסת 2,00 עובדים; בחודש שעבר נסגרו גם 2 מפעלים בלאנסינג שבמדינת מישיגן - אבל 3,500 עובדיהם צפויים למצוא מישרות במפעלים אחרים של ג'נרל-מוטורס בעיר זו.

   

  "הבה ואומר ברורות" - סיכם המנכ"ל - "העדיפות העליונה ביותר שלנו הינה לקחת את חטיבת העסקים הגדולה ביותר של ג'נרל-מוטורס, ולהחזיר אותה (מוקדם ככל האפשר) לרווחיות".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים