שתף קטע נבחר

סבן ביקש מאיציק לאפשר לו לשמור על האחזקות בקשת

עקב תקנות הלווין סבן עלול להיאלץ לרדת לאחזקה של 5% בזכיינית, במקום אחזקה של 28% כיום. שרת התקשורת צפויה להכריע על אחזקות סבן בקשת בשבוע הבא

חיים סבן ביקש שלשום משרת התקשורת, דליה איציק, לשנות את תקנות הלוויין כך שיוכל לשמור על רוב אחזקותיו בזכיינית ערוץ 2 קשת.

 

כפי שפורסם לראשונה ב"ידיעות אחרונות", סבן עלול להיאלץ לרדת לאחזקה של 5% בזכיינית, במקום אחזקה של 28% כיום. הסיבה: סתירה בין תקנות הלוויין, שמחייבות את הקטנת אחזקותיו ל-5%, לבין חוק הרשות השנייה שלפיו יכול סבן לרדת לאחזקה של 24%.

 

איציק צפויה להכריע על אחזקות סבן בקשת בשבוע הבא - לאחר שתשלים התייעצות עם מועצת הכבלים והלוויין, הרשות השנייה, הממונה על ההגבלים העיסקיים, דרור שטרום, והמשנה ליועץ המשפטי לממשלה, דידי לחמן-מסר.

 

בקשתו של סבן עלתה שלשום בפגישה עם איציק, מנכ"ל משרד התקשורת, אבי בלשניקוב, וראש הלשכתה, ניר שלום. נושא נוסף שעלה בפגישה הוא דרישתו של סבן לקבל הגנה מהמדינה בעניין תביעות עתידיות נגד בזק והחברות-הבנות שלה בפרשת הסוס הטרויאני. נראה כי סבן נחוש להשיג את ההגנה מהמדינה. סבן ייפגש מחר עם שר האוצר, בנימין נתניהו, והוא צפוי להציג את דרישתו להגנה בתביעות עתידיות גם בפניו.

 

מחברת בזק נגנבו מסמכים סודיים על פעילותה בתחומי הטכנולוגיה והכספים, אך החברות הבנות שלה - פלאפון, יס ובזק בינלאומי - חשודות כי הזמינו מעקבים אחרי המתחרות שלהן. מהוט נגנב חומר המהותי לפעילותה, הכולל התקשרויות עם ספקי תוכן, תוכניות שיווקיות, מחירים ומוצרים עתידיים ומידע אישי על המנכ"ל. מקווי זהב נגנב מידע על תוכניותיה של החברה לשנה הקרובה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים