שתף קטע נבחר

15 שנות מאסר ל"מורה המרדים" שאנס תלמידיו

יונתן חוברה, מורה ללשון, נהג להתיידד עם נערים משכבות חלשות ולהציע להם שיעורים פרטיים. כשהגיעו לביתו שיכנע אותם להתקלח וסימם את המשקה שהגיש להם בכדורי שינה. כשנרדמו ביצע בהם מעשי סדום. השופטים, שאימצו עיסקת טיעון שהקלה בעונשו, סיפרו כי עשו זאת לאחר "לבטים קשים" בשל טראומה שחווה בילדותו ובשל העובדה כי נחסכו עדויות הנערים

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר בצהריים (יום ד') 15 שנות מאסר בפועל על יונתן חוברה, בן 37, שהודה והורשע במסגרת עסקת טיעון בביצוע ארבעה מעשי סדום וארבעה מעשים מגונים במספר תלמידים.

 

חוברה, מורה ללשון מאור יהודה, נהג להזמין את תלמידיו לביתו לשיעורים פרטיים. הוא הציע להם לשתות והכניס לכוסות המשקה סם מרדים. לאחר שנרדמו ביצע בהם את מעשי הסדום ואף צילם אותם בעירום. תחילה הואשם חוברה ב-12 סעיפי אישום אך בעקבות עיסקת הטיעון הורשע בשמונה סעיפים בלבד.

 

הרכב השופטים - ברכה אופיר-תום, ישעיהו שנלר, ומרים סוקולוב - כתב בגזר הדין כי למרות היסוסים רבים החליט לאמץ את עסקת הטיעון המקלה על עונשו של חוברה. הסיבה לכך, כתבו, היא העובדה כי נחסך הצורך בעדויותיהם של הנערים.

 

"לאור חומרת העבירות ועיבויין ומספר המתלונננים הגדול שנפגע ממעשיו הנתעבים, אל מול נסיבותיו האישיות של חוברה הסובל מהפרעה נפשית, סבורים אנו כי במקרה זה יש לתת עדיפות לאלמנט הציבורי", כתבו. השופטים גם כתבו בגזר דינם כי התביעה הקלה בעסקת הטיעון בעונשו של חוברה והם אימצו את עיסקת הטיעון רק לאחר לבטים רבים.

 

השופטים הוסיפו כי נסיבותיו האישיות של חוברה קשות וכי חווה טראומה קשה בנעוריו. לדבריהם, הדבר העמיק את תחושת חוסר הביטחון שלו.

 

"חש קרבה מיוחדת לתלמידים"

 

על פי כתב האישום, נהג חוברה להתיידד עם נערים משכבות חלשות, ולהציע להם שיעורים פרטיים בביתו. כאשר הגיעו נהג לשכנע אותם להתקלח ולאחר מכן הציע להם לאכול ולשתות, תוך שהוא ממיס במשקה כדורי שינה. הנערים היו נרדמים במיטתו ואז נהג לאנוס אותם ולצלם אותם בעירום.

 

על פי אחד האישומים שהופיעו בכתב האישום עוד בטרם עיסקת הטיעון, אנס חוברה את אחד הנערים 16 פעמים במהלך שנתיים. במקרה אחד, נכתב, הוא הזמין נער לביתו ונגע באיבר מינו. הנער נבהל ועזב את הבית בריצה אך חוברה רדף אחריו וצעק לו: "בסך הכל, מה יש לך שם?"

 

במקרה נוסף החל חוברה ללטף נער שנרדם במיטתו. הנער התעורר בבהלה, התלבש ונמלט מהמקום. למחרת, הציע לו חוברה 4,000 שקל כדי שלא יפנה למשטרה. כשנחקר במשטרה הודה חוברה במעשים ואמר כי הוא דו-מיני, ולכן חש "קרבה מיוחדת לתלמידיו", כהגדרתו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
חוברה. חווה טראומה
צילום: צביקה טישלר
מומלצים