שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  האודישן הקטן

  הבלונדינית עוברת כרוניקה של התעללות בקרב להקת מלהקות העיר. מסמך לא אנושי מזעזע

  פעם מזמן, לפני שנתיים בערך, אודישן היתה מילת קוד שרק שורצי השלולית הכירו. אבל מאז שתוכניות הריאליטי השתלטו לנו על החיים, "אודישן" היא המילה הראשונה שכל פעוט מדקלם אחרי אמא, אבא, במבה. אפילו אחותי כבר הספיקה להיות באודישן של "כוכב נולד" ולהיכשל. הכישלון, מתברר, נשאר במשפחה. רוב השחקנים שאני מכירה מתעבים אודישנים, אבל עבור נרקומנית קהל שכמוני, אודישנים הם דבר מבורך. גם בוחנים אותי מכף רגל ועד ראש, וגם יש לי סיבה לגיטימית ביותר לחגוג ב"זארה" לקראתו.

   

  הבעיה היחידה שיש לי עם הבחינות הללו היא עם ה"סלקטוריות" או בעגה המקצועית, המלהקות. תפקידה של הסלקטורית הוא לפגוש את חצי תל אביב, משמע, בוגרי בתי ספר למשחק, פליטי תוכניות ריאליטי (שמישהו כבר יעצור את אנג'ל) ואת אורית פוקס ולהגיש לבימאי רשימה מצומצמת של השחקנים המתאימים, או לחלופין את השחקנים שהעושק שלהם שיחד אותה בכסף. והיו כבר מקרים מעולם. הבעיה עם הסלקטוריות זה שלרובן יש ראש כה אטום ומוגבל שאיכשהו ברשימה שלהן תמיד יופיעו שוב ושוב יהודה לוי, מירי בוהדנה ואגם רודברג. הבעיה העוד יותר גדולה היא העובדה שרובן כל כך מוגבלות ורבאלית, כך שהוראות הבימוי שלהן באודישן מקבילות לאוצר המילים של עוזי כהן, מה שלא ממש מגביר את הסיכויים לצלוח אותו בשלום.

   

  הידועה לשמצה היא "הבלונדינית המזויפת", מלהקת מחומצנת שבסתר ליבה מתה להיות כוכבת היסטרית וסובלת מ"שחקנפוביה" (פחד משחקניות כוסיות), שעם השנים התפתחה אצלה לאנטישמיות של ממש. מעבר לעובדה שצריך לחכות אצלה שלוש שעות בתור (כי היא מקמבנת את החברים שלה), ההוראות שלה הן הדבר הכי מעורפל מאז הקריירה של אורלי ויינרמן. באודישן לשוקו היא אמרה לי: "תדמייני שעובר מולך מקרר עמוס שוקו. אני רוצה ממך הבעת הפתעה שיש בה גם תשוקה ורעב בו זמנית שמלווה בתנועות אקרובטיות בגוף", ובפרסומת למזרנים היא נבחה עליי "את עייפה וכואב לך הגוף. את נשכבת על מזרן קפיצים אלוהי עם באזז פנימי והבעה של מלאך שראה את האור".

   

  גם שלל הצרחות שלה לא מסייעות, ואני מוצאת את עצמי שוב ושוב מפגינה יכולות של חנוך רוזן ביום רע. מאוד. כבר הודעתי לעושקים שלי שאני יותר לא עושה אודישנים בפנטומימה ושבכל מקרה לבלונדינית המזויפת אני לא חוזרת לעולם, אפילו אם היא מלהקת את הפיצ'ר החדש של גיתאי.

   

  אבל זה עוד כלום לעומת הסלקטורית הפוזלת שתמיד מתעקשת להכניס חמש שחקניות לאודישן בשביל לתקתק את העניינים ואומרת: "אני רוצה שתתקדמי קדימה לכיוון המצלמה", ואז חצי מהבנות בחדר מתקדמות ביחד. אז מתחילות הצווחות של "לא דיברתי אלייך. תזוזי אחורה" ואז חצי מהבנות בחדר הולכות אחורה עד שתמיד נוחתת השאלה: "תגידו לי, מה אני נראית לכן? פוזלת?". האמת? כן. אבל למה שאני אבשר לה את זה ראשונה? אחרי הכל אני רוצה להתקבל.

   

  בשבוע שעבר העושק שלח אותי לאודישן המוני יחד עם עוד 400 וואנביז שרוצים להיות מנחים בערוץ "אורמדיה", מן ערוץ הזוי שמקימה שרי אריסון ועומד להיות עמוס בתוכני "השלום נמצא בתוכי" ו"איזה כיף להיות מיליונר". אז למדתי בעל פה כמה משפטים מפוצצים כמו "אמן יכול ליצור רק כשהוא בודד", "באמנות כמו באמנות, אין דבר כזה שאין דבר כזה" ו"אני מקווה שקיילי תתגבר על הסרטן במהרה ובימינו. אמן", ויצאתי לדרך. הכל היה כל כך חיובי, עד שהסלקטורית המתחכמת החליטה להתמקד בכוונותיי הטהורות האמיתיות ("כסף, פרסום ובעל עשיר") והתחילה להמטיר עליי קושיות בסגנון, כמו "את חושבת שיש טעם לערוץ עם תכנים מיוחדים"? (לא, אני לא), והשאלה האינטליגנטית מכולן - "האם את רוצה להנחות בערוץ שכזה?" (לא, סתומה, אני לא. למה את חושבת שאני כאן? ברור שאני רוצה. מתה!).

   

  די, נמאס לי מכל הסלקטוריות בעיר הזאת ובעיקר מהסלקטורית הזקנה שהעזה להגיד לי שאם אני אעשה סיליקון בחזה, אקבל יותר עבודה. היא כל כך עצבנה אותי שעניתי לה שאעשה את זה ביום שהיא תעשה מתיחת פנים. אז בינתיים אני שרופה אצלה ובגלל זה גם לא הוזמנתי לאודישן של שפילברג. אבל הבעיה הכי גדולה בתעשיית הסלקציה זה שאין סלקטורים. רק סלקטוריות. לו רק אלוהים היה נותן לי סלקטור אחד לרפואה, גבר סטרייט אחד שהיה בוחן אותי, אני בטוחה שהייתי מתקבלת. כי תסמכו עליי שכבר הייתי זורמת איתו באודישן של המזרנים והייתי מראה לו מקרוב מאוד, ולא רק בפנטומימה, מה זאת הבעה של הפתעה שיש בה גם תשוקה ורעב בו זמנית משולבת בהבעה של מלאך עם המון באזז פנימי ותנועות אקרובטיות.

   

  נ.ב

  אני חייבת להתקבל לפרויקט הבא של עמוס גיתאי. אם לא קאן, אולי אצליח להשכיב את לירון לבו.

   

  כל קשר בין הדמויות למציאות אינו מקרי בהחלט

   

  רוצים להזמין אותי לאודישן? גם לכם יש טראומה מסלקציה?

  ani-celeb@pnaiplus.co.il

   

  לטור הקודם של הסלבריטאית

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים