שתף קטע נבחר

יזראל סיד פרטנרס לא תגייס קרן חמישית

השותפים - ג'ונתן מדבד, עוזב את יזראל סיד וישתלב בבניה של סטארט-אפ חדש, ומייקל אייזנברג יצטרף לבנצ'מרק ישראל. יזראל סיד פרטנרס רשמה בשנת 2004 הצלחות, וביניהן: הנפקת שופינג קום ומכירתה ל-ebay, הנפקתה של גורונט ומכירת Native Networks ל- Alcatel

קרן יזראל סיד פרטנרס (ISRAEL SEED PARTNERS) החליטה שלא להמשיך בהכנות לגיוסה של קרן חמישית. במקביל הודיעה הקרן כי, שניים מן השותפים המנהלים, ג'ונתן מדבד ומייקל אייזנברג, יפנו כל אחד לדרך אחרת.

 

ניל כהן יחד עם השותפים דניאל צ'ין וסיגל וידמן ימשיכו לנהל את יזראל סיד פרטנרס ואת התיק הפעיל של חברות הפורטפוליו.

 

כהן אמר היום, כי הם העדיפו לא לגייס מהסיבה שנכון יותר מבחינתם להתמקד בחברות הקיימות הפרוטפוליו. "אנחנו היינו בתחילת תהליך גיוס, והתגובות היו חיוביות", הוסיף כהן.

 

השותפים שעוזבים את יזראל סיד לא עוזבים את עולם ההון סיכון. ג'ונתן מדבד, שותף בקרן, ישתלב בהקמת של סטארט-אפ חדש ומייקל אייזנברג יצטרף לבנצ'מרק ישראל. 

 

מבנצ'מרק נמסר, כי  מייקל יסייע לבנצ'מרק להשקיע את כספי הקרן השנייה שגויסה, בנצ'מרק ישראל II, בהיקף של 250 מיליון דולר.

 

"מייקל הוא בין אנשי הון הסיכון הבודדים, אשר באמת מבינים בהשקעות בתחום האינטרנט. עם הצטרפותו של מייקל, אנחנו מתכוונים להקדיש משאבים נוספים בישראל להשקעות מעניינות בתחומי האינטרנט", אומר ערד נווה, שותף-מנהל בבנצ'מרק קפיטל.

 

יזראל סיד פרטנרס הוקמה בשנת 1995 על ידי ניל כהן וג'ונתן מדבד. השניים גייסו בתחילה 2 מיליון דולר ממכרים עסקיים. סך הכל ניהלה הקרן יזראל סיד פרטנרס הון בהיקף של 262 מליון דולר בארבע קרנות הון סיכון.

 

יזראל סיד פרטנרס רשמה בשנת 2004 מספר הצלחות, בינהן, הנפקת שופינג.קום ומכירתה ל-ebay, הנפקתה של גורונט ומכירת Native Networks ל- Alcatel

 

בין ההשקעות הבולטות של הקרן ניתן למצוא את החברות: Ultrashape, Raysat, Digital Fuel, Finjan, Broadlight Cyota ו- Go Networks.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי דסה
מייקל אייזנברג. עובר לבנצ'מרק
צילום: אלי דסה
מומלצים