שתף קטע נבחר

מתפקדי הליכוד נקראים להסדיר חובותיהם

לפי החלטת מזכירות התנועה, חבר שלא שילם מיסים בשנה-שנתיים האחרונות, יוכל לעשות זאת תוך חודש ימים, על-מנת לשמר את זכותו לבחור ולהבחר למוסדות התנועה. אם לא יעשה כך - יימחק מספר הבוחרים

מזכירות הליכוד הסמיכה הערב (יום ה') את מינהלת התנועה לפרסם מודעה שתקרא לכל חבר ליכוד שלא שילם את מיסיו בשנה או בשנתים האחרונות, או שהיה חבר בעבר, להסדיר את חובותיו באמצעות תשלום הוראת קבע תוך 30 יום. אם יוסדרו החובות כנדרש - לא יידרש החבר להמתין 16 חודשים על מנת לקבל זכות בחירה במוסדות התנועה כפי שנקבע בחוקת הליכוד. חבר שלא יעשה כן, יימחק לאחר 30 יום מספר הבוחרים. כמו כן, החליטה המזכירות כי כל חבר ליכוד שהתפקד למפלגה אחרת יימחק מספר הבוחרים לאחר שיחה עמו. 

 

ועידת הליכוד קיבלה בחודש דצמבר 2004 הצעת החלטה המוכנה "תיקון נימרודי", לפיה כל אדם המתפקד לתנועה ייאלץ להמתין 16 חודשים עד שיוכל לבחור למוסדות התנועה ושנתיים עד שיוכל להיבחר למוסדותיה. אלא שהשופט צבי גורן, יו"ר ועדת הבחירות של הליכוד, הבהיר כי חברים ששילמו בעבר מיסים אולם הפסיקו לאחרונה לא ייכללו בקבוצה זו. במילים אחרות, כל אותם מתפקדים רבים שהגיעו לליכוד לפני הפריימריז האחרונים בתנועה באמצעות גיוסים המוניים, הן של מחנה שרון והן של מחנה נתניהו, לא ייאלצו להמתין 16 חודשים כדי לקבל זכויות. 

 

למרות הסמכת המזכירות, בליכוד חלוקות הדעות כלפי סמכויותיה ולגבי משמעות ההחלטה. יש האומרים כי 30 הימים הללו מהווים בעצם פתיחה של מפקד אינטנסיבי, שיכול לסייע הן לנתניהו והן לשרון להחזיר לשורות התנועות מאות ואף אלפי אנשים רבים שיוכלו להצביע בעתיד.

 

השר ישראל כץ, יו"ר המזכירות אמר כי "מדובר בהחלטה חשובה ביותר, שמטרתה לעשות סדר בנושא החברות בתנועה ולמנוע תופעות פסולות של התפקדות של הרגע האחרון". ואולם בסביבתו של ראש הממשלה אמרו כי למזכירות אין כל סמכות לקבל החלטה שכזו וכי הגוף היחיד שבליכוד שיכול לפי שעה לשנות את החוקה הוא המרכז או הועידה, ולכן 30 הימים שנקבעו הם חסרי משמעות. 

 

שיטת המפקדים במפלגות הגדולות מסעירה את המערכת הפוליטית בשבועות האחרונים, במיוחד בשל התקריות במפקד מפלגת העבודה. יש הטוענים כי המפקד האחרון אינו תקף כלל בשל זיופים לכאורה והתפקדויות המוניות שערכו חלק מן המועמדים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תומריקו
ועידת הליכוד (ארכיון)
צילום: תומריקו
מומלצים