שתף קטע נבחר

אמפייר אונליין של נועם לניר גייסה 224 מיליון דולר

החברה, שעוסקת בשיווק אתרי הימורים באינטרנט, רואה את הגיוס כחלק מהנפקה המתוכננת בלונדון - לפי שווי של 928 מיליון דולר

"השלמנו גיוס של 224 מיליון דולר" - הודיעה היום (ו') קבוצת אמפייר אונליין. היא ציינה כי זהו חלק מהנפקתה בבורסה של לונדון, הנפקה לפי שווי של 512 מיליון ליש"ט (בערך 928 מיליון דולר).

 

החברה עוסקת בשיווק אתרי אינטרנט, בעיקר אתרי הימורים; היא בבעלותו של הישראלי נועם לניר, שהקים אותה בשנת 1998 ורשם אותה באיי-הבתולה - ומפעיל אותה ממשרדה הראשי בקפריסין. הייעוץ לגבי גיוס הכסף ניתן מאת בנק ההשקעות נוּמִיס, אשר גם יהיה האחראי על ביצוע ההנפקה בפועל. לאחר הרישום למסחר, לניר צפוי להחזיק 21.4% מההון המונפק של החברה.

  

פרשנים אמרו כי הנפקת אמפייר מהווה חלק מגל הנפקות אשר מבצעות חברות שמפעילות אתרי אינטרנט העוסקים בהימורים. ההנפקה הגדולה ביותר תבוצע כנראה בידי אחד מלקוחותיה הבולטים של אמפייר אונליין: חברת פארטי גיימינג, שמסדירה הימורים באינטרנט; הנפקה זו, בבורסה הלונדונית, מתוכננת להתבצע עוד החודש. מעריכים כי ההנפקה תהיה לפי שווי שוק של 10 מיליארד דולר.

 

הפרשנים אמרו כי הרווחיות של אמפייר היא "מדהימה": כמעט 50% מההכנסות. ברבעון הראשון, היא הרוויחה 12.4 מיליון דולר - מתוך הכנסות ברמה של 24.4 מיליון דולר. בשנת 2004, החברה הרוויחה 37.7 מיליון דולר - מתוך הכנסות ברמה של 65.2 מיליון דולר. יותר מהסכום אשר הרוויחה בין 2002 ל-2004, שהיה 63.2 מיליון דולר.

 

החברה אינה פעילה בישראל, וגולשים מישראל אינם מקבלים אפשרות לפעול במסגרתה; היא אינה מפעילה אתרי הימורים משלה, ואין לה טכנולוגיה להפעלת משחקי-הימורים ממוחשבים. הבולטים באתרי-האינטרנט שלהיא משווקת: קזינו-און-נט (השייכת לחברת ההימורים קסאווה, בבעלות משפחות שקד ובן-יצחק מישראל), 888.com, פסיפיק פוקר.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לניר. לא מאפשר פעולת ישראלים בחברה שלו
מומלצים