שתף קטע נבחר

מאות סטודנטים הפכו את ת"א לכתומה

450 סטודנטים החברים ב"תא הכתום" נגד תוכנית ההתנתקות יצאו הלילה לרחובות העיר והניחו פליירים וסרטים כתומים על כ-40 אלף ממכוניות התושבים. "כולם יודעים איך ההתנתקות תבוצע, אבל לא את הסיבה. אנו יוצאים בקריאה 'המלך הוא עירום'", אמר סגן יו"ר הארגון

לתושבי תל אביב הולך להיות הבוקר (א') "יום כתום". כ-450 סטודנטים מכל הארץ, הפעילים ב"תא הכתום" כנגד תוכנית ההתנתקות, יצאו למבצע לילי בו הם הניחו פליירים (מנשרים) וסרטים כתומים על כ-40 עד 50 אלף מכוניות בעיר.

 

הסטודנטים התכנסו באישון לילה בכיכר רבין בעיר, וכשנשמע שם הקוד של המבצע, "תל אביב כתומה", הם התפרסו על פני הרחובות והחלו בהפצה של הפליירים והסרטים על כמה שיותר מכוניות.

 

בפליירים נכתב: "אנו סטודנטים מכל רחבי הארץ מרגישים שבנוגע לתוכנית כה גורלית, פשוט אין מידע. כולנו יודעים איך תתבצע התוכנית, אך איש לא יודע למה. אנו יוצאים בקריאה "המלך הוא עירום". עוד נכתב כי "אפשר לתמוך, ואפשר להתנגד, אבל אי אפשר להישאר אדישים". על הדפים מופיעים ציטוטים של פוליטיקאים שונים בהם עמי איילון, יוסי ביילין ושלמה בן עמי שהתבטאו באשר לאיומים שונים שטומנת בחובה ההתנתקות.

 

"אנחנו לא חושבים שאנשים יתרגזו מהמבצע הלילי שלנו כי זה לא מפריע לשגרת החיים", אמר ל-ynet סגן יו"ר "תא כתום", לירון זיידין. לדבריו "לא פינצ'רו גלגלים ולא שברו חלונות, בסך הכל שמו פלייר ומי שלא מעוניין יכול לזרוק אותו.

 

"המטרה שלנו היא להוציא את האנשים מהאדישות. או שאתה איתנו, כלומר בעד ערכים וציונות או שאתה נגד ערכים וציונות אבל אל תהיה אדיש", אמר זיידין והוסיף, "זו לא ההתנתקות הפיזית שמהווה איום קיומי, כי אם ההתנתקות הערכית מהסיבות שבגללן הגענו להתיישב במדינה הזו מלכתחילה".

 

בין השעות 9:00-15:00 יקיימו הסטודנטים אוהל הידברות בנחלת בנימין בתל אביב. באוהל יתקיים בין היתר מיצג של בחור עם תחתונים וגלימה (מלך עירום) שאחריו הולך המון עם עיניים קשורות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
חברי התא הכתום (ארכיון)
צילום: גיל יוחנן
מומלצים