שתף קטע נבחר

עובדי רמדיה התלוננו במשטרה נגד ההנהלה

העובדים טוענים שהנהלת היינץ, העומדת למכור את החברה ליזם יובל לוי, מסרה לו פרטים על תנאי העסקתם, וטוענים שמדובר בעבירה על חוק הגנת הפרטיות

ארגון עובדי היינץ ישראל, בעלת מותג המזון לתינוקות רמדיה, הגיש הבוקר (א') תלונה למשטרת ראשון לציון נגד הנהלת היינץ-רמדיה בישראל בטענה לעבירה על חוק הגנת הפרטיות.

 

 

 

היינץ-רמדיה בישראל נקלעה למשבר קשה עקב "פרשת רמדיה" - התקלה בייצור תחליפי החלב של החברה, שגרמה למותם של שני תינוקות ולמחלות קשות לתינוקות נוספים. לאחרונה הוסכם על מכירת מפעל הייצור של החברה לאיש העסקים יובל לוי. אלא שהמכירה תקועה בשל מחלוקת בין העובדים להנהלת החברה על הכוונה לפטר חלק מהם לקראת המכירה.

 

העובדים טוענים שלקראת המכירה, העבירה החברה פרטים על העובדים, כולל שכרם ותנאי עבודתם, ליובל לוי ולגורמים עסקיים נוספים, וזאת מבלי ידיעתם ומבלי שניתנה הסכמתם של העובדים לכך.

 

העובדים טוענים שמדובר, לכאורה, בעבירה פלילית שכרוכה בעונש של עד 5 שנות מאסר.

 

לאחרונה זומנו העובדים לראיונות עבודה אצל לוי, ושם גילו, לטענתם, שלוי קיבל עליהם פרטים מרמדיה. גם התצהיר שהגיש לוי לבית הדין, במסגרת מאבקיו המשפטיים עם העובדים, מצביע, לטענתם, על כך שלוי קיבל מהיינץ את המידע.

 

העובדים טוענים שכאשר פנה ארגון העובדים להנהלה וביקש את פרטי כלל העובדים לצורך ניהול משא ומתן על המכירה, סירבה ההנהלה לספק את הפרטים לארגון, והתנתה זאת במסירת ייפויי כוח של העובדים, בטענה שהמסירה מהווה עבירה על חוק הגנת הפרטיות. העובדים טוענים, שגם כאשר העבירו להנהלה את ייפויי הכוח, ביקשו נציגי ההנהלה הסכמה מפורשת של העובדים בכתב למסירת הפרטים.

 

למרות זאת, אומרים העובדים, הם גילו לפתע שכבר לפני כחודשיים העבירה הנהלת היינץ את הנתונים לחברת נוקי של יובל לוי ולחברות נוספות.

 

 

 

"מדובר בעבירה חמורה במיוחד, שכן מוסרי המידע ידעו בבירור כי העברת המידע אסורה, כפי שטרחו לא אחת להדגיש בפני העובדים", טוען נציג העובדים, עורך הדין אריאל שמר."מתברר שהחליטו לעבור על החוק בידיעה ובמכוון. זוהי דוגמא נוספת לצעדים הכוחניים והלא חוקיים שמבצעת הנהלת היינץ. העובדים ימשיכו להיאבק עד שהנהלת היינץ תסכים לקיים אתם משא ומתן אמיתי ובתום לב".

 

מהנהלת היינץ-רמדיה ישראל נמסר בתגובה: "כחלק מתהליך מכירת רמדיה כעסק חי, אכן נמסרו פרטים כלליים לגבי העובדים כנהוג בעיסקאות מסוג זה ותוך שמירה קפדנית על מגבלות הסודיות. הדבר נעשה מתוך כוונה לדאוג לרווחת העובדים ועתידם, ולהבטיח שחלק גדול מהם אכן יועסקו על ידי הרוכש לאחר המכירה. לחברה ברור כי פעלה כחוק והיא דוחה את הטענות של עו"ד שמר על הסף".

 

גורמים בחברה הוסיפו: "מדובר בניסיון ללחוץ על היינץ ללכת לקראת העובדים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רמדיה: הולך ומסתבך
צילום: גבי מנשה
מומלצים