שתף קטע נבחר

"שרי החוץ והמודיעין המצרים יגיעו לישראל בימים הקרובים"

שר החוץ המצרי, אחמד אבו אל-רייט, צפוי להיוועד עם ראש הממשלה ושר החוץ ולדון עימם על תיאום ההתנתקות. שר המודיעין, עומר סולימאן, שמסר את הדברים לח"כ טאלב א-סאנע, יגיע לשיחות דומות בישראל כבר מחרתיים. א-סאנע, שיוועד גם עם אבו מאזן, התרשם שהמצרים מודאגים מאד מאיומי הארגונים הפלסטינים ומהיעדר אופק מדיני

שרי החוץ והמודיעין של מצרים, אחמד אבו אל-רייט, צפוי להגיע ביום ראשון הבא לישראל ולהיוועד עם ראש הממשלה, אריאל שרון ועם שר החוץ, סילבן שלום. את הפרטים על הפגישה מסר שר המודיעין המצרי, עומר סולימאן, לחבר הכנסת טאלב א-סאנע (רע"מ) בעת שנפגשו אמש בקהיר. סולימאן עצמו צפוי להגיע מחרתיים לשיחות משלו בישראל. בתוך כך צפוי א-סאנע להיפגש היום עם יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן וראש לשכתו של המלך עבדאללה.

 

"השניים ידונו בסיורם בישראל על תיאום ההתנתקות ועל הצורך בקיומה של נסיגה מוחלטת מהרצועה", אמר ל-ynet חבר הכנסת א-סאנע. "גם נושא הריסת הבתים צפוי לעלות בשיחה. המצרים רואים חשיבות רבה בכך שהרשות הפלסטינית תימנע ביזה".

 

אולם נראה שתיאום ההתנתקות אינו הדבר היחידי שמטריד את המצרים בימים אלה. עם התגברות האיומים של הפלגים הפלסטינים, ובראשם החמאס והג'יהאד האיסלאמי, לחזור בהם ממחוייבותם לרגיעה בשטחים, צופים בקהיר במתרחש בדאגה ומנסים להרגיע את הרוחות.

 

"המצרים משקיעים מאמצים אדירים כדי לבסס את מעמדו של אבו מאזן ולקדם את התהליך. הם מודאגים מאד מכך שאין רואים את תחילתו של התהליך המדיני באופק וחוששים שהרגיעה תתפרק אם לא יהיה תהליך שלום שימשיך את ההתנתקות", אמר חבר הכנסת א-סאנע.

 

"המצרים מעוניינים שהמהלך מול הפלסטינים לא יסתכם בנסיגה מעזה אלא יימשך גם אחריו כך שלא יווצר תיסכול שיביא להידרדרות. בנוסף, הם רוצים שארה"ב תגביר את מעורבותה באזור", הוסיף.

 

א-סאנע יפגש עם אבו מאזן

 

אין מדובר בשיחות המדיניות היחידות שניהל ח"כ א-סאנע באזור. הבוקר הוא המריא מקהיר לרבת עמון, שם הוא אמור להיוועד עם יושר ראש הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, ועם ראש לשכתו של עבדאללה מלך ירדן.

 

"בשיחה עם אבו מאזן נעסוק בהתפתחויות סביב המגעים עם הארגונים הפלסטינים ובסוגיות אחרות כמו מדניות הריסת הבתים של ישראל בסילואן שבמזרח ירושלים. זאת, לצד מינוי סגן לאבו מאזן", אמר א-סאנע.

 

"בשיחה עם ראש לשכתו של המלך עבדאללה, פייסל אל-פאיז, נודה למלך על שנעתר לבקשתו והגדיל ב-50 אחוז את המכסה לתלמידים מישראל באוניברסיטאות בירדן. במקביל, נתאם ביקור של משלחת שייח'ים בדואים עם המלך".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
אבו אל-רייט ושרון. צפויים להיפגש
צילום: רויטרס
צילום: גיל יוחנן
ח"כ טאלב א-סאנע. המצרים מודאגים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים