שתף קטע נבחר

מחקר: פיירפוקס מקיף שמונה אחוזים משוק הדפדפנים

על פי המחקר, המבוסס על תנועת גולשים בכ-40,000 אתרים, הדפדפן המבוסס על קוד פתוח הגדיל את חלקו מאז חודש אוקטובר, 2004, בעיקר על חשבונו של אינטרנט אקספלורר

דפדפן האינטרנט פיירפוקס הקיף בחודש מאי שמונה אחוזים משוק הדפדפנים בארה"ב, לעומת 7.38 אחוזים בחודש אפריל, כך קבעה חברת NetApplications במחקר שפורסם בסוף השבוע.

 

על פי המחקר, המבוסס על תנועת גולשים בכ-40,000 אתרים, הדפדפן המבוסס על קוד פתוח הגדיל את חלקו מאז חודש אוקטובר, 2004, בעיקר על חשבונו של אינטרנט אקספלורר, הדפדפן של מיקרוסופט, בעוד אינטרנט אקספלורר מאבד גובה. הדפדפן איבד כמעט אחוז אחד מחודש אפריל ועד חודש מאי, אך הוא עדיין מקיף את רוב השוק – 87.23 אחוזים.

 

יש לציין, כי כל חברות המחקר שעוקבות אחר שוק הדפדפנים דיווחו על גידול ניכר בחלקו של פיירפוקס, אם כי חלקן מזהות האטה בקצב הגידול של הדפדפן מאז הפצת גירסה 1.0, בחודש נובמבר. חברת WebSideStory סבורה כי חלקו של פיירפוקס עומד על 6.75 אחוזים בלבד, ואילו OneStat ההולנדית סבורה כי המספר הוא 8.7 אחוזים.

 

על פי הערכות, כאשר פיירפוקס יקיף 10 אחוז משוק הדפדפנים, יהיה זה "קו פרשת המים" מבחינתו – שלב בו מפתחי אתרים רבים לא יוכלו עוד להתייחס אליו כדפדפן שולי ויעברו לפיתוח אתרים רק על פי הסטנדרטים של ה-W3C ולא רק עבור אינטרנט אקספלורר, מאחר ולא ירשו לעצמם לפסוח על קהל משתמשים כה גדול.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים