שתף קטע נבחר

כתב אישום: עו"ד פגע בפרטיות צעירה בדוא"ל

על פי כתב האישום, הנאשם חדר במספר רב של מקרים לתיבת הדואר האלקטרוני של הצעירה, לאחר שניתקה עימו את מערכת היחסים

עורך דין אשר ביקש לנקום בצעירה שביקשה לסיים את מערכת היחסים שלה איתו, עשה זאת, לכאורה, בדרך מקורית במיוחד. על פי כתב האישום, שהותר הבוקר לפרסום, הוא הצליח לחדור לתא הדואר האלקטרוני של הצעירה, ולאחר שעיין במספר הודעות דוא"ל אותן קיבלה משני גברים שונים, פנה לנשותיהם והודיע להן כי הם מנהלים רומן עם הצעירה.

 

עורך-דין יוסי נקר, 35, מיוקנעם הואשם במספר רב של מקרים בהם חדירה למחשב שלא כדין, ובפגיעה במזיד בפרטיות הזולת.

 

מכתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד יעל כוכבי מפרקליטות מחוז הצפון, עולה כי במהלך חודש אפריל 2002 הכיר עו"ד נקר את הצעירה באמצעות האינטרנט. בין השניים התפתח רומן, במהלכו אף נפגשו וניהלו שיחות טלפון, וכמו כן התכתבו באמצעות הדואר האלקטרוני. 

 

כתב האישום: הנאשם חדר לתיבת הדוא"ל של הצעירה

 

במהלך חודש אוגוסט הודיעה הצעירה לנקר כי היא מבקשת לנתק את הקשר ביניהם. הודעתה הסבה לו צער רב, והוא החליט לנקום בה, על פי כתב האישום. לאחר שהשיג את סיסמת הכניסה לתא הדואר האלקטרוני שלה, הוא נכנס, לכאורה, לתיבה ללא ידיעתה ב-50 הזדמנויות שונות, וקרא את המכתבים שנשלחו אליה. כך נודע לו כי נהגה להתכתב גם עם שני גברים, המכונים בכתב האישום י' ו- ב'.

 

נוסף על כך, על פי כתב האישום, עורך הדין הצליח לחדור לתא הדואר האלקטרוני השייך לב', וקרא, לכאורה, גם את דברי הדוא"ל שלו. לאחר שהיה בידיו מספיק חומר, נטען כי יצר קשר עם אשתו של ב', והודיע לה כי בעלה בוגד בה עם אישה אחרת. כדי לבסס את טיעוניו הוא שלח לה את ההתכתבויות בין השניים.

 

במועד אחר, יצר הנאשם קשר עם אשתו של י', גם לה סיפר שבעלה בוגד בה, וגם לה שלח את המכתבים שנשלחו ביניהם. לבסוף, אף יצר קשר עם בעלה של המתלוננת, אך הוא סירב לדבר איתו וניתק את שיחת הטלפון ביניהם.

 

לאחר שנודע לצעירה על מעשיו, היא התלוננה נגדו במשטרה, וכנגד עו"ד נקר הוגש כתב אישום במהלך חודש אפריל.

 

תגובה: "אין עבירה על חוק המחשבים"

 

"ספק רב אם כתב האישום היה מוגש אם לא היה מדובר בעורך דין ובסיפור כה פיקנטי", מוסר עו"ד עמרי כבירי, המייצג את עו"ד נקר, "קשה לדמיין מצב בו היה מוגש כתב אישום לו היה נטען כי אדם קרא מכתב אשר הושאר על השולחן של אשה עמה היה בקשר. אין כאן עבירה על חוק המחשבים וזאת, בין היתר, משהאינפורמציה אשר נטען כי נקראה אינה נופלת בגדר ההגדרה של 'חומר מחשב', על פי החוק. שוב אנו נתקלים במקרה בו הפרקליטות מתקשה להתמודד עם פרשנותו של חוק המשבים והתאמתו למציאות המורכבת של שימוש במרחב הווירטואלי. 

 

"מדובר בסניגור פלילי מנוסה ומכובד המוכר בקהילתו אשר עובד מול הפרקליטות. קשה להבין מדוע הפרלקיטות אשר החזיקה בתיק זמן כה רב בחרה לאחר שנים להגיש כתב אישום לבית המשפט. נוסף על כך, הפרקליטות עמדה על כך ששמות המעורבים בפרשה לא יפורסמו ואילו שמו של הנאשם יפורסם – על אף הנזק האדיר שנגרם לנאשם. הדברים נכונים שבעתיים משהפרקליטות מכירה את עורך הדין, מבינה כי אין לייחס לו אופי פלילי כלל וכי הגשת כתב האישום עצמו מהווה עבורו עונש חמור – עוד בטרם נשפט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הטענה: החשוד חדר לתיבת הדוא"ל וקרא הודעות
צילום: פי סי מגזין
מומלצים