שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  14 סרטי תעודה יתמודדו על פרס וולג'ין

  בין הבמאים: עידן אלתרמן, דוד בן שטרית ודליה קרפל. הפרס לזוכה: 60 אלף שקל

  14 סרטים יתמודדו השנה על פרס וולג'ין בתחום הדוקומנטרי, כך הודיעה היום (ג') הנהלת פסטיבל הקולנוע הבינלאומי בירושלים. הסרטים נבחרו מתוך 91 סרטים שהגישו את מועמדותם לתחרות שתיערך במסגרת הפסטיבל שייפתח ב-7 ביולי ויימשך עשרה ימים. ליוצרי הסרט הזוכה בתחרות יוענק פרס וולג'ין בסכום 40 אלף שקל ופרס כספי נוסף מטעם הקרן החדשה לקולנוע בסך 20 אלף שקל.

   

  רשימת הסרטים שישתתפו בתחרות כוללת את "אבי היקר, שקט יורים" של דוד בן שטרית העוסק בתופעת הסרבנות; "אחרי החתונה" של איילת בכר על ערבים ישראלים ופלסטינים שהחיים המשותפים בישראל אסורים להם על פי חוק האזרחות; "הכובעים של ירושלים" של נתי אדלר העוסק בדתות ובאמונות בבירת הנצח; "המסע של ואן" בבימויו של דוקי דרור המלווה ישראלית ממוצא ויאטנמי במסע בין הזהויות; "העד האחרון" של יעל כץ בן שלום שמביא את סיפורו של רוקוס מיש, המרכזן ושומר ראשו של היטלר; "היומנים של יוסף נחמני" בבימויה של דליה קרפל המביא את סיפורו של איש קק"ל; "הכבשה הכחולה" של דליה מבורך ודני דותן על חייו ויצירתו של חתן פרס ישראל מנשה קדישמן.

   

  "מסע לכרתים" של ורדית כגן ומוטי וידן על מסע הנישואין של היוצרים; "מעשה בתקליט" של יסמין הדס ליפשיץ העוקב אחר הפקת תקליטו האחרון של שמוליק קראוס ויענקלה רוטבליט ודרכו אחרי הרחוב הישראלי; "נמוך" של עידן אלתרמן על אנשים נמוכים; "סיסאי" של דוד גברו מביא סיפור אישי של חייל אתיופי שמגלה כי אביו הביולוגי אותו חשב כמת עדיין חי במולדת; "אייבי נתן – עם שקיעת החמה" בבימויו של איתן חריס מביא את סיפורו של אייבי נתן על הסתירות והניגודים שבאישיותו ופועלו; "פרו ורבו" של שוש שלם העוקב אחר סיפורן של ארבע נשים חרדיות ומביא את השלכות מצוות פרו ורבו על האישה החרדית; "שביתה" של אסף סודרי ואמיר טאוזינגר על הון-שלטון והפועלים השחורים של הכלכלה המודרנית בישראל.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מתוך "מסע לכרתים"
  מתוך "נמוך"
  לאתר ההטבות
  מומלצים