שתף קטע נבחר

החופש הגדול מגיע? בוא לגוש קטיף

במינהלת קל"ע, המארגנת את פעולות ההתנגדות להתנתקות בגוש קטיף, מקימים "ערי אוהלים" בחוף הים כדי לאכלס מאות בני נוער, בהם נוער הגבעות. כ-700 שקי שינה כבר נרכשו. בתוכנית גם הקמת תשתית ביוב עבור עיר האוהלים - "כי אנחנו מתכוננים לחיות פה עוד הרבה שנים"

לונה פארק? בריכות שחייה? סרט בקניון? עבור מאות בני נוער, הבילויים הללו האופייניים לחופש הגדול ייזנחו לטובת מגורים ב"ערי האוהלים", שיוקמו בחופי גוש קטיף. כך לפחות מקווים ב"מינהלת קל"ע", המתנגדת להתנתקות.

 

בגוש קטיף נערכים לקלוט מאות בני נוער עם תחילת החופש הגדול, בישיבות התיכוניות ובאולפנות. בני הנוער ישוכנו בערי אוהלים. בימים אלו נשלמות ההכנות הלוגיסטיות לקלוט את נוער הגבעות, העתיד לתגבר את מתנגדי ההתנתקות מרצועת עזה. עם תום שנת הלימודים, מושלמת עסקה לרכישת כ-700 שקי שינה עבור נוער הגבעות.

 

 

במקביל נרכשו רשתות הסוואה וצלוני ענק, שיוצבו בערי האוהלים, לאורך חוף גוש קטיף. במקומות שנבחרו יש תשתית למים, ובאתרים שבהם אין מים יוצבו מיכלים גדולים.

 

מינהלת קל"ע, שבה פעילות בין השאר דתיה יצחקי ונדיה מטר, מתכננת עתה גם הקמת תשתית ביוב עבור ערי האוהלים: "אנו עתידים לחיות פה עוד הרבה שנים, ואין לנו כוונה לזהם את מי התהום שלנו", אמרה דתיה יצחקי.

 

כן נבחנת האפשרות לספק שירותי חשמל ושירותים נוספים לבני הנוער, שיגורו באוהלים. לדברי יצחקי, "נהיה ערוכים בצורה המיטבית מאמצע יולי. אם בני הנוער יגיעו מוקדם יותר, עם פרוץ החופשה הגדולה נניח, נדאג להכין להם את כל התשתיות.

 

"ערי האוהלים עשויות להוות פתרון עבור בני הנוער שיבואו לחזק אותנו. אין להם בעיה לישון בחוץ, התקופה היא תקופה של קיץ. יש לנו מספיק תרומות בשביל לרכוש את הציוד המתבקש ולאפשר את קליטת הבאים ברווחה יחסית. חשבנו בהתחלה על אוהלים, אך הפתרון של צלונים ושקי שינה הוא הרבה יותר יעיל", הוסיפה יצחקי.

 

במקביל ממשיכה פעילות מנהלת קל"ע ביישובים שמתכננים להקים ערי אוהלים משל עצמם. בכפר דרום הושלמו כמעט ההכנות להקמת עיר שכזאת. ביישובים קטיף ותל-קטיפה ההכנות מצויות בסיומן.

 

בשלב זה, אין כוונה להקים ערי אוהלים נוספות, אך במינהלת קל"ע אומרים שאם יגבר הביקוש, הם יספקו את הדרישה. להערכתם, בתוך זמן קצר לא יוותרו מקומות לינה בבתים ביישובי גוש קטיף ובמלון מעוז הים שבחוף התמרים, ממערב לנווה דקלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גדי קבלו
במקום לונה פארק הולכים לגוש
צילום: גדי קבלו
צילום: אורי מרמלשטיין
חניכי בני עקיבא בגני טל. ארכיון
צילום: אורי מרמלשטיין
צילום: רוני סופר
דתיה יצחקי. מינהלת קל"ע
צילום: רוני סופר
מומלצים