שתף קטע נבחר

קיבוץ מפלסים: "נספיק לבנות שכונה למפונים"

בקיבוץ הנמצא בקרבת שדרות עובדים במרץ על הקמת שכונה חדשה שתאכלס מתנחלים שיפונו, על מגרשים של 500 מ"ר. "בעתיד אם יהיו מי מהמתפנים שישקלו להתגורר בקיבוץ כחברים, הם יעברו ועדת קבלה וחברותם תידון כמו כל חברות אחרת", אומרים בקיבוץ

העבודות בשטח: בקיבוץ מפלסים, בקרבת שדרות, מכשירים בימים אלה במרץ שכונה חדשה שמיועדת למתנחלים שיפונו מהרצועה. מדובר בשטח לבניית 32 יחידות דיור, במבני קבע. גודל הבתים יעמוד בשלב ראשון על 80 מ"ר, על מגרשים של לא פחות מ-500 מ"ר. בקיבוץ מקווים כי המשפחות שיתגוררו במקום בשנתיים הקרובות, יבחרו בסופו של דבר לרכוש את הבתים ולהישאר בקיבוץ.

 

עלות העבודות היא כארבעה מיליון שקלים, כשבעתיד מתכננים עוד תוספת של 32 מגרשים לבנייה מתועשת.

 

קצב התקדמות העבודות הוא לשביעות רצונם של אנשי מנהלת ההתנתקות ומשרד הביטחון הממונים על העבודות ולמעשה בתוך 90 יום תוקם שכונה חדשה בקיבוץ. "אנו עובדים במרץ רב ואני מזמין את התושבים לבוא ולראות את המקום", אמר מרכז המשק ירון לוריה. "העבודות מתקיימות בשטח ההרחבה של הקיבוץ. אנו מאמינים שנעמוד בלוח הזמנים שנקבע לנו על ידי מנהלת סל"ע, כלומר עד ה-15 לאוגוסט הדירות יהיו מוכנות".

 

לדבריו, "אנו לא יודעים מי יגיע להתגורר בדירות הללו ואין לנו אף סמכות לדעת. בעתיד אם יהיו כאלה מהמתפנים שישקלו להתגורר בקיבוץ כחברים הם יבואו לפני החברים ולפני ועדת הקבלה וחברותם תידון כמו כל חברות אחרת".

 

מרבית המתעניינים בשכונה הם תושבי צפון הרצועה, חילונים ברובם, שילדיהם לומדים בקריית החינוך בשער הנגב.

 

ועוד בשטח: גם בישוב אור הנר פורסם מיכרז להכשרת שטח עבור המפונים, לקליטת 22 מבנים מתועשים. לפי התכנון, בעתיד תוקם גם שכונה קהילתית שבה יהיו 60 יחידות דיור. בקיבוץ כרמיה הוכשר שטח לקליטת 56 מבנים מתועשים, כאשר 23 מבנים מיועדים למשפחות מניסנית.

 

בנוסף, ביישוב מבקיעים מוכשר שטח לקליטת 26 מבני קבע. בעת הקמת המבנים ימוקמו במקום 23 קרוונים בקצה המגרש לדיור זמני. היישוב מיועד לקליטת 26 משפחות מפאת שדה, שהיו הראשונות לחתום על ההסכם. גם שם העבודות מתקדמות בקצב משביע רצון.

 

בישוב בת הדר של המועצה האיזורית חוף אשקלון מוכשר שטח להקמת 38 מבני קבע, ל-19 משפחות מניסנית ו-19 משפחות מאלי סיני. עלות העבודות כשישה מליון שקלים וכעת עדיין נמצאים בשלב עבודות העפר במקום.

 

בניצנים נמשכות כל העת העבודות להבאת עוד קרווילות. למקום עדיין מגיעים מתיישבים ובוחנים כמעט בחשאי את המקום וממהרים להסתלק. בימים הקרובים צפויות להגיע לניצנים קרווילות נוספות, והקצב אמור להתגבר בקרוב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צפריר אביוב
העבודות בניצנים (ארכיון)
צילום: צפריר אביוב
מומלצים