שתף קטע נבחר

גל הצתות ביערות מזרחית לאום אל פחם

מאז שעות הבוקר עוברים צוותי כיבו אש משריפה לשריפה ביערות מזרחית לאום אל פחם ובואדי ערה. דובר הכבאים: "בכל פעם אנחנו מגיעים לאש, פועלים לכיבוייה ואז רואים ממרחק עשן של שריפה נוספת. כך היה כבר עשר פעמים. נראה לנו שהמצית או המציתים עוקבים אחרינו. בכל מקרה, ליערות נגרם נזק כבד"

גל הצתות במהלך היום (ד') ביערות מזרחית לאום אל פחם. מאז שעות הבוקר חמישה צוותים של כיבוי אש, כשני צוותים של קק"ל ועוד עובדים רבים של קק"ל, עוברים משריפה לשריפה המתפרצת בתוך היער. מדובר ביער שרובו חורש טבעי ובו עצי אורן, אלה ואלון. במקום גם נמצא חניון נוער אום אל פחם. היער משתרע על דונמים רבים הנטועים על גבעות מסולעות שהכניסה אליהן קשה.

 

לדברי דובר כיבוי אש חדרה, דודו וענונו, "משעות הבוקר אנחנו מטפלים בשריפות, בכל פעם אנחנו מגיעים לאש, פועלים לכיבוייה ואז רואים ממרחק עשן של שריפה נוספת. רוב הכוחות מועברים לשריפה החדשה כדי למנוע את התפשטותה וכאשר אנחנו מגיעים אליה אנחנו מתחילים בכיבויה ושוב אנו רואים עשן משריפה נוספת, כך כבר כעשר פעמים. בכל מקום אנחנו מזהים שמדובר בהצתה מכוונת בגלל שיש מספר מוקדים של אש וזה לא יכול לקרות מהתלקחות פתאומית של אש".

 

 

וענונו הוסיף כי "הכבאים כבר תשושים. נראה לנו שהמצית או המציתים עוקבים אחרינו וכאשר הם רואים שאנחנו בסיום שריפה אחת, הם גורמים לשריפה נוספת".

 

לדבריו, "השריפות גרמו לנזקים כבדים ליער ולשטחים נרחבים. נזק כבד נגרם לחי ולצומח. בכל האזור נותרו צלקות ביער ושטחים מפוייחים בגלל השריפה. יש היום רוח חזקה, מה שמקשה עוד יותר על כיבוי האש וגורם לעיבויה".

 

בכיבוי אש אמרו כי פנו למשטרה מספר פעמים כדי שתפעל לתפיסת המציתים, אך עד כה ללא הועיל.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים