שתף קטע נבחר

תע"א ורפאל מקימות חברה לייצור לוויינים זעירים

עוד מיזוג בתעשיות הביטחוניות יוצא לדרך: התעשייה האווירית ורפאל יקימו חברה משותפת שתפתח, תייצר ותשווק מיקרו-לוויינים במשקל עד 120 ק"ג, שישמשו לצרכים אזרחיים וצבאיים. הלקוחות הראשונים: סוכנויות החלל הישראלית והצרפתית

התעשייה האווירית וחברת רפא"ל חתמו אתמול (ד') בסלון האווירי בצרפת, על הסכם להקמת חברה משותפת לייצור לוויינים זעירים (מיקרו-לוויינים).

 

החברה המשותפת תפתח, תייצר ותשווק מיקרולווינים במשקל של עד 120 ק"ג, שישמשו לצרכים אזרחיים וצבאיים.

 

הפרוייקט הראשון שבו תעסוק החברה המשותפת יהיה פרוייקט "ונוס" - מיקרו-לוויין שיפותח עבור סוכנויות החלל הישראלית והצרפתית. ונוס הוא מיקרו-לוויין מדעי-טכנולוגי שיעסוק בניטור באמצעות מצלמה, וישמש לחקלאות ולדיג. החברה תבדוק, במהלך ביצוע הפרוייקט, את אפשרות ההנעה החשמלית בחלל החיצון. היקף הפרוייקט מסתכם בעשרות מיליוני דולרים.

 

"השותפות הברוכה בין התעשיות הישראליות מאדירה את שמה של ישראל בעולם", אומרת מנכ"ל משרד המדע, טלי רוזנבאום. מנכ"ל רפא"ל, ידידיה יערי, אומר כי "מדובר בפריצת דרך טכנולוגית שמעמידה את התעשייה הישראלית בחוד החנית של המובילות העולמית בחלל". מנכ"ל תע"א, משה קרת, מוסיף: "התעשייה האווירית, שהיא בית החלל של מדינת ישראל-תמשיך בשיתופי פעולה עם התעשיות בארץ לקידום פרוייקטים חדשניים בחלל".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
מיקרולווינים: תע"א ורפאל יפתחו ביחד (צילום אילוסטרציה9
צילום: רויטרס
מומלצים