שתף קטע נבחר

"פיזרו את המסיבה, המכות המשיכו בחוץ"

דקירות במקומות הבילוי, מכות ברחובות, כלי נשק בבתי הספר. זוהי שגרת החיים של בני הנוער בישראל 2005. בפרוייקט מיוחד הם מספרים למצלמה של ynet על האלימות המקיפה אותם. והפעם: ים בלום בן ה-17 מראש פינה על האלימות במועדונים. כתבה ראשונה בסדרה

 

(צילום וידאו: שי רוזנצוויג)

 

ים בלום, בן 17 מראש פינה, לומד בכיתה י"א בבית הספר בקיבוץ עמיר שבגליל. בראיון מצולם ל-ynet הוא מספר על היום בו הוא וחבריו בסך הכל רצו לצאת לבלות, אבל מצאו עצמם נמלטים בעור שיניהם מתקרית במועדון, שהפכה להתפרצות של אלימות.

 

זה לא מקרה האלימות היחיד שאירע לאחרונה במועדון באזור הגליל. רק לפני חודשים ספורים פרצה קטטה המונית במועדון בקריית שמונה, לאחר שהמאבטחים שהוצבו בכניסה ביקשו להוציא שני נערים החוצה. במהלך הקטטה הוקפצו למקום כוחות גדולים של משטרה. עשרות ממשתתפי הקטטה עוכבו לחקירה וחלקם נעצרו. שמונה צעירים נפצעו באורח קל.

 

במקרה אחר, הפעם בבית ספר בצפת, הצליח מורה להשתלט על תלמיד שאחז בידו סכין גדולה וביקש לדקור באמצעותה תלמיד אחר. זאת, לאחר שוויכוח פרץ בין השניים. ועוד: נער בן 17 מטבריה חבט בפרצופה של מורתו לאחר שביקשה ממנו לא להפריע למהלך התקין של השיעור. הנער, שנכנס באמצע השיעור לקחת משהו מהתיק שלו שנשאר בכיתה, התווכח עם המורה והיכה אותה. הוא נעצר, הודה במעשה והתנצל.

 

האלימות הקשה לא נגמרת כאן. רק אמש פורסם ב-ynet כי שני ילדים, בסך הכל בכיתה א' בבית ספר בשרון, התנפלו על חברתם לכיתה וגזרו את פטמתה במספריים. זה מתחיל כבר בכיתה א'.

 

כתבה ראשונה בסדרה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום  : אופירה יוחנן וולק
אלימות נוער (אילוסטרציה)
צילום : אופירה יוחנן וולק
צילום: אביהו שפירא
צעדה נגד אלימות נוער בגליל
צילום: אביהו שפירא
מומלצים