שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  התפוצץ המו"מ למכירת סלקום לאי.די.בי

  לאחר שבימים האחרונים הגיעו שתי הקבוצות להסכמות על רכישת השליטה בחברת הסלולר הישראלית, טוענים היום באי.די.בי כי משפחת ספרא הכניסה לטיוטת ההסכם סעיפים שלא נכללו בהסכמות שהושגו עד כה בין שתי הקבוצות

  קונצרן אי.די.בי הפסיק את המשא ומתן עם משפחת ספרא על האפשרות שירכוש את חלקה של המשפחה בחברת התקשורת הסלולרית סלקום.

   

  בימים האחרונים הגיע אי.די.בי להסכמות עם משפחת ספרא על העסקה ביניהם לרכישת השליטה בסלקום. לקראת חתימת ההסכם, העבירה היום (ה') קבוצת ספרא

  טיוטא של ההסכם ליו"ר אי.די.בי, נוחי דנקנר. ואולם, באי.די.בי טוענים, כי טיוטת ההסכם כללה סעיפים שלא נכללו בהסכמות שהושגו בין שתי הקבוצות בימים האחרונים.  

   

  קבוצת דסק"ש, השייכת לאי.די.בי, מחזיקה כיום 25% ממניות סלקום. משפחת ספרא מחזיקה 50% מחברת טל-מן נדלנדרס בי.וי., המחזיקה ב-69.5% ממניות סלקום, ובעקיפין מחזיקה 34% מסלקום. השליטה בסלקום מתחלקת בין אי.די.בי, משפחת ספרא וחברת בלסאות' האמריקנית.

   

  במסגרת העסקה האמורה, הייתה אי.די.בי אמורה לרכוש את מלוא חלקה של ספרא בטל-מן נדלנדרס. העסקה הייתה אמורה להעניק לנוחי דנקנר שליטה מלאה בסלקום.

   

  אי.די.בי רכשה בעבר את חלקה בסלקום מחברת בלסאות'. בלסאות' מחזיקה כיום גם היא ב-50% מטל-מן נדלנדרס, יחד עם משפחת ספרא, וגם לה יש, איפוא, אחזקות עקיפות בסלקום.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים